Ronin, 30 Milyon Doları Kurtarmayı Başardı

İpek Kulaksız
ronin, 30 milyon doları kurtarmayı başardı ronin 30 milyon dolar daha kurtarmayi basardi
Bitlo

Web3 oyunu Axie Infinity’nin ana Blockchain ağı Ronin saldırısından ele geçirilen varlıkları bir kısmı kurtarılmayı başardı.

Chainalysis araçları kullanılarak yapılan saldırı karşısında hackerlar, 590 milyon dolara karşılık gelen 173.600 Ethereum (ETH) ve 25,5 milyon değerinde USDC ele geçirmişti. Yetkililer ve Chainalysis tarafından yapılan açıklamaya göre ele geçirilen 600 milyon dolarlık varlıktan 30 milyon dolarlık varlık kurtarılmayı başardılar.

ronin, 30 milyon doları kurtarmayı başardı ronin 30 milyon dolar daha kurtarmayi basardi1

30 milyon dolarlık varlık kurtarıldı

Mart 2022’de Ronin Blockchain ağına yapılan ve kripto dünyasının en büyük saldırılarından biri olarak nitelendirilen saldırıda, hackerlar 600 milyon dolarlık varlık ele geçirmişti. O günden bu yana yetkililer varlıklarını kurtarmak için çeşitli çalışmalar yürütüyordu.

Chainalysis ve ABD kolluk kuvvetleri, Mart 2022’de Ronin’e yapılan saldırıdan ele geçirilen varlıkların 30 milyon dolarlık kısmını kurtarmayı başardığını açıkladı. Erin Plante konuyla ilgili bir blog gönderisinde:

 “Bu Kuzey Koreli bir bilgisayar korsanlığı grubu tarafından çalınan kripto para birimine ilk kez el konulduğu anlamına geliyor ve bunun son olmayacağından eminiz.” dedi.

Kuzey Kore destekli Lazarus Group’un bir parçası olan Kuzey Koreli saldırganların Ethereum yan zincirlerindeki dokuz doğrulayıcı anahtarın beşini ele geçirmesiyle gerçekleşen saldırıdan altı ay sonra varlıkların bir kısmı kurtarıldı. Kurtarma operasyonu sırasında Chainalysis Blockchain izleme araçlarının kullanıldığı aktarıldı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
mcglone değerlendirdi! bitcoin

McGlone Değerlendirdi! Bitcoin “Erken Uyarı Sinyali Mi” Veriyor?

Sonraki Haber
bu token'da fırsat zamanı!

Bu Token’da Fırsat Zamanı! “Fiyat Yükseliyor”

İlgili Haberler