Regülasyonların Olması Kurumsal Yatırımcıyı Çeker mi? Kevin O’Leary Yorumu!

Cem Yilmaz
shark tank yıldızı kevin o’leary’nin kripto adımları devam ediyor!
Bitlo

Kriptoya bakış açısı şimdiki zaman ile geçmiş zaman arasında tam tersi fark olan Kevin O’Leary zamanında Bitcoin’i “kumar” ve “çöp” gibi kelimelerle ifade ediyordu. 

Ünlü yatırımcıyı bu fikrinden vazgeçiren şey ise Kanada Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bir şirkete kripto para lisansı vermesi olduğunu ifade etti. O’Leary konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: 

“Fikrimin değiştiği an, Kanada Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bir aracı şirkete kripto para borsası lisansı vermesiydi. İşte o zaman sahtecilik yok olmuştu. Regüle bir platformda bu tür işlemler yapılabilecekti. Regüle edilir edilmez de yatırım yapmaya başladım. Büyük kalabalıkların bu yöne doğru geldiğini zaten görüyordum. Kanada’daki regülasyonlar diğer ülkeleri de olumlu anlamda etkileyebilir. Kanada örnek olabilir.”

Ünlü yatırımcıya göre en büyük fonlar emeklilik ya da diğer varlık fonlarında. Bu fonlara sahip olan şirketlere neden Bitcoin’e yatırım yapmadıklarını sorduğunu ve genel cevabın SEC’in henüz regüle etmediği ve uyum kurallarına uygun olmadığından dolayı olduğunu ifade etti. 

O’Leary konuyla ilgili olarak eğer regülasyonlar gelirse kurumsal yatırımcıların Bitcoin alımı gerçekleştireceklerini düşünüyor.

“Burada çok büyük miktarda para var. Eğer bu fonların Bitcoin alımına izin verilirse, kripto para endüstrisi içindeki herkes için iyi olur. Bir gecede bir trilyon dolar girer. Volatilite çok büyük seviyede düşecektir. Bu durum herkes için iyi olur ancak politikacılar olmadan, regülasyonlar gelmeden bu olmaz. Bu alana regülasyonların gelmesi gerektiğini söylediğimde beni eleştirenler, şimdi beni daha iyi anlıyorlar.”

Portföyünde 32 adet kripto para olduğunu ve hepsinin blok zincir olduğunu söyleyen O’Leary;

“32 pozisyonum var. 32’si de blok zincir projesi… Önümüzdeki 5 yılda hangisi kazanır, ne olur, bilemem. Hiçbir fikrim de yok” dedi.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
jon cunliffe: kripto paralarda yaşanan düşüşten güçlü çıkanlar çok büyüyecek jon

Jon Cunliffe: Kripto Paralarda Yaşanan Düşüşten Güçlü Çıkanlar Çok Büyüyecek

Sonraki Haber
milyarder i̇ş i̇nsanı seth klarman kripto paraları eleştirdi seth

Milyarder İş İnsanı Seth Klarman Kripto Paraları Eleştirdi

İlgili Haberler