Radio Caca (RACA) Nedir? RACA Coin Ne İşe Yarar?

Mert Özsaban
raca-radio-caca
Bitlo

Radio Caca, projenin kendi söylemiyle “Dünyanın her yerinde tek bir yepyeni sanal dünya inşa etme vizyonunu paylaşan internet tabanlı bireyler tarafından işletilen bir merkeziyetsiz otonom organizasyondur (DAO).”

Radio Caca (RACA), The Universal Metaverse (USM) projesini, GameFi aracı Maye Musk Mystery Box NFT’lerini ve projenin DeFi ağını yönetici platformdur.

The Universal Metaverse (USM), kullanıcıların oyunlar oynayabileceği, sanal araziler alıp satarak ticaret yapabileceği ve mağazalar veya galeriler inşa edebileceği üç boyutlu metaverse dünyasıdır. 

RACA Coin Nedir?

RACA coin, Radio Caca projesinin kripto para birimidir. BEP-20 blokziciri üzerinde oluşturulmuş RACA token, The Universal Metaverse platformunda ve oyna-kazan türündeki Metamon oyununda da çeşitli işlemler için kullanılır. 

Metamon, NFT tabanlı bir oyundur ve yönetişim tokeni olarak RACA token kullanılır. RACA token aynı zamanda USM platformunun da yönetişim tokenidir. 

RACA coin madenciliği yapılamaz. RACA coin elde edebilmek için Metamon oyunundan elde edilebilir ya da kripto para borsalarından satın alınabilir.

RACA Coin Kurucusu Kimdir?

Radio Caca projesi, Binance CEO’su CZ ve adı Dogecoin ile çok sık anılan Elon Musk’ın annesi Maye Musk tarafından desteklenmekte ve temsil edilmektedir.  RACA coin 2021 yılında piyasaya sürülmüştür. The Universal Metaverse, 2021 Eylül ayında NFT pazaryerini açmıştır. 2021 Aralık ayında ise lasman yapmıştır. RACA coinin kullanıldığı Metamon oyunu ise 2021 Ekim ayında kullanıma sunulmuştur.

RACA Coin Arzı Ne Kadar?

Radio Caca projesinin tokeni RACA,  Binance Smart Chain üzerinde çalışır, maksimum RACA token arzı ise 500.000.000.000 RACA’dır. RACA coin, Binance Smart Chain üzerinde oluşturulmuş olmasına rahmen Ethereum, Solana, OKExChain ve BNB Chain blok zincirlerinde de bulunur. 

RACA Coin Hangi Ağı Kullanır?

BSC-20 standartlarına göre oluşturulmuş RACA coin, Binance Smart Chain dışında bir çok ağda bulunur. RACA token, Binance Smart Chain üzerinde oluşturulmuştur ancak Ethereum, Solana, OKExChain ve BNB Chain blok zincirlerinde bulunur. 

RACA Coin Hangi Borsada Var?

Metaverse ve NFT çözümleri konusunda yenilikçi ve yaratıcı çözümler vadeden Radio Caca projesi son dönemde adından sıkça söz ettirdi ve bir çok kullanıcı nasıl RACA coin alabileceği konusunda arayışa koyuldu.

Radio Caca projesinin tokeni RACA coini bir çok kripto para borsasında temin edebilirsiniz ancak unutmamanız gereken nokta yatırım risk hesaplaması yapmak ve RACA paritesini takip etmek.

Radio Caca Projesi Ne Hedefliyor?

Radio Caca sanatçıları tarafından yaratılan Maye Musk Mystery Box NFT’leri satışa çıktığı dönemde dakikalar içerisinde tükendi. En çok ilgi çeken NFT koleksiyonlarından olan Maye Musk Mystery Box NFT’lerinde Radio Caca sanatçılarının imzası olması Raca ekosistemi için oldukça önemli bir adımdı.

Radio Caca projesini en özel yapan unsurlar başında, metaverse tarafında DAO sayesinde sunduğu demokratik çözümleri geliyor. The Universal Metaverse’ün yönetişim tokeni olarak kullanılan RACA, DAO sayesinde metaverse kullanıcılarına demokratik ve merkeziyetsiz bir yapı vadediyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
launch house'dan sadece web3 odaklı 10 milyon dolarlık fon 4 6

Launch House’dan Sadece Web3 Odaklı 10 Milyon Dolarlık Fon

Sonraki Haber
fed temmuz faiz kararı saat kaçta açıklanıyor, karar ne olur? 7 7

FED Temmuz Faiz Kararı Saat Kaçta Açıklanıyor, Karar Ne Olur?

İlgili Haberler