PoS’a Geçişin Ardından Ethereum’da Yaşanacak Olası Durumlar

İpek Kulaksız
pos'a geçişin ardından ethereum'da yaşanacak olası durumlar 16 2
Bitlo

Paris’teki Ethereum Topluluk Konferansı kapsamında, Ethereum (ETH) blok zincirinin kurucu ortaklarından Vitalik Buterin, birleşmesinin ardından ETH için beler beklendiği aktardı.

Buterin, birleşmenin ardından ETH’nin sadece yaklaşık olarak %55’inin tamamlanacağını söylerken aynı zamanda, birleştirme mevcut proof-of-work (PoW) ana ağ protokolünün Beacon Chain proof-of-stake (PoS) zinciri ile birleşeceğini ve PoS olarak da devam edeceğini belirtti.

Birleşme ETH’yi nereye taşıyacak?

Pek çok kişi, birleşmenin ardından Ethereum’un büyük finali olarak görüyor. Ancak Buterin’e göre Ethereum “Surge, the Verge, the Purge ve Splurge” ile mücadele edecek.

Ethereum’un piyasaya sürülmesinin yıl dönümü 30 temmuzdu. Bu sebeple de konuyla ilgili nelerin yaşanacağını gözden geçirmek için iyi bir zamanlama olarak görülüyor.

Ölçeklendirme noktasında karşımıza çıkan Surge kavramı, katman 2’nin netleştirilmesi ve Rolluplar da dahil olmak üzere oluşturulmasını sağlayarak kullanıcıların Ethereum ağındaki çalışmaları daha da kolay hale getireceğini göstermektedir.

Sharding kavramı ise parçalanmayı ifade eder. Sharding, Ethereum’un tüm ağının ölçeklendirilebilmesini amaçlayan “shards” olarak bilinen küçük parçalara bölünmesidir. Ethereum’da sharding işlemi gerçekleştirilebilirse her kullanıcı veri tabanındaki değişikliğin tamamını değil, bir kısmını depolayabilir.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
doge-shib-analiz-bitlo

Dogecoin ve Shiba Fiyat Tahminleri, Dogecoin Fiyat Yorumu

Sonraki Haber
hacker'lar, nomad'a 9 milyon dolar i̇ade yaptı 18 1

Hacker’lar, Nomad’a 9 Milyon Dolar İade Yaptı

İlgili Haberler