Piyasadaki Düşüşlere Rağmen Yatırımcılar Kriptoya Güveniyor mu?

Cem Yilmaz
piyasadaki düşüşlere rağmen yatırımcılar kriptoya güveniyor mu? adsiz tasarim 2022 09 04t040032.308
Bitlo

Yapılan bir ankete göre kripto para piyasasındaki düşüşlere rağmen yatırımcılar kriptoya güvenmeye devam ediyor. 

Ankete göre kripto yatırımcılarının kripto varlıklara olan inancı sağlam bir şekilde devam etmektedir.

Bitstamp’ın 23 ülkeden 28.000 kişi üzerinde gerçekleştirdiği Crypto Pulse anketine göre, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yatırımcılar kripto paralara güvenmeye devam ediyor.

Bitstamp tarafından gerçekleştirilen Crypto Pulse anketine 23 ülkeden 28.000 kişi katıldı. Bu ankete göre ABD’deki kripto para severler güvenmeye devam ediyor.

Kanada, bireysel yatırımcılar arasında kriptoya olan güvenin %50’nin altına düştüğü tek ülke. Amerika kıtasındaki diğer tüm ülkelerde kriptoya olan güven %68’in üzerindedir. Bu oran Brezilya’da %77, Şili’de %69 ve Meksika’da %70’dir.

Avrupa’da güven %54’ten %52’ye düşerken, Asya’da kurumsal yatırımcıların %66’sı müşterilerine dijital varlıkları tavsiye edeceklerini söyledi.

Anket, kripto para piyasalarının toplamda 900 milyar doların altına düştüğü bir ortamda güven sıkıntısı olmadığını ortaya koyuyor.

Ayı piyasası eğilimine rağmen, sonuçlar kriptoya olan güvenin değişmediğini gösteriyor. Dünya çapında kriptoyu güvenilir bulan bireysel yatırımcıların yüzdesi, ilk çeyrekte %67’den 2. çeyrekte %65’e düştü. Kurumsal yatırımcılar arasında ise bu oran %70’ten %67’ye düştü.

Ayı piyasasının ilk çeyreğe girdiği düşünüldüğünde, bu sektör için ilham verici bir sağlamlık gösteriyor. Bazı bölgelerde kriptoya olan güven biraz düşerken, yatırımcılar bu dönemi kripto hakkında daha fazla bilgi edinmek için kullanıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bu altcoin kurduğu yeni ortaklıkla web3 projelerini destekleyecek! adsiz tasarim 2022 09 04t021745.457

Bu Altcoin Kurduğu Yeni Ortaklıkla Web3 Projelerini Destekleyecek!

Sonraki Haber
dr. kıyamet:

Dr. Kıyamet: “Tarihe Yazılacak Bir Çöküş Çok Yakın!”

İlgili Haberler