PayPal, Ripple ve Twitter Adil Seçim İçin Birleşiyor

paypal-ripple-ve-twitter-adil-secim-icin-birlesiyor

Demokrasinin temeli olan seçimlerin adil şekilde yapılabilmesi adına Ripple, PayPal ve Twitter bir araya geldi: “Oy vermek herkes için güvenli ve erişilebilir olmalı”

Blockchain tabanlı ödeme sistemi olan Ripple, ABD seçimlerinde hilelere karşı birleşen tarafsız şirketler arasına katıldı.

Twitter hesabından Sivil Birlik isimli bu oluşuma katıldığını belirten Ripple, “Oy vermenin herkes ve her yerdeki insanlar için güvenli ve erişilebilir olması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle Ripple, demokrasiyi yüzde 100 destekliyor”

Sivil Birlik’te 619 şirket bulunuyor, çalışanlarının tamamını ücretli izin veya esnek çalışma saatleriyle oy vermeye teşvik ediyor. Ripple, San Francisco ofislerinde yaklaşık 548 çalışana sahip.

Oy vermeye ve oyların adil bir şekilde sayılması, sonuçların şeffaf şekilde paylaşılması konularında sık sık çağrılar yinelenmektedir.

Yapılan açıklamada:

“Her bir şirketimiz eşsiz. Yine de, bu tarafsız değer etrafında birlik olduk: Tüm Amerikalıların demokrasimizde söz hakkı vardır. Oy vermek, herkes için güvenli ve erişilebilir olmalıdır. Seçimler adil ve şeffaf olmalıdır.”

ABD seçimleri tüm dünya için önemli bir yer tutmaktadır. ABD seçimlerinin kripto para piyasasına nasıl bir etkisi olacağı ise belirsizliğini koruyor.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın