Ohio, Vergi Ödemeleri için Bitcoin’i Kabul Eden İlk ABD Eyaleti Oldu

Ohio-Vergi-odemeleri-icin-Bitcoin'i-Kabul-Eden-İlk-ABD-Eyaleti-Oldu-btc-kripto-para-cryptocurrency-tax

Wall Street Journal’in (WSJ) haberine göre ABD’nin Ohio eyaleti, vergi ödemesi olarak Bitcoin’i (BTC) kabul eden ilk eyalet olmaya hazırlanıyor.

WSJ’nin yazdığına göre, bu hareket başlangıçta yalnızca işletmelere uygulanıyor ve gelecekte bireysel vergi mükelleflerini de dahil etmeyi planlıyor. Bu haftadan itibaren, Ohio merkezli işletmeler tüm vergilerini lider kripto para biriminde ödemek için kayıt yaptırabilecekler. Ödemelerin, kripto ödemeleri hizmeti BitPay yoluyla yapılacağı bildiriliyor.

Kripto dostu hamle eyalet muhasebecisi Josh Mandel tarafından başlatıldı ve gazetecilere Ohio’ya ulusal kripto para kabulü açısından “bir bayrak dikmek” istediğine değindi:

“[Bitcoin] ‘un meşru bir para birimi olduğunu görüyorum.”

Mandel ayrıca, duyurunun bu Ocak ayında sona ermesinden sonra “bu kripto para girişiminin devam edeceğinden emin” olduğunu söyledi. Seçilmiş bir devlet memuru olan Mandel, gazetecilere yaptığı açıklamada, ofisinin “yasama organı veya validen onay almadan” kripto parayı kabul edeceğine karar verebileceğini söyledi.

Buna karşılık, geçtiğimiz yıl içinde ABD’ye ait vergiler için kripto para kabul etmeyi öneren çeşitli düzenleme talepleri başlatıldı, ancak eyalet milletvekilleri nihai geçişlerini erteledi.

Arizona Temsilciler Meclisi vatandaşların vergi ödemelerini kripto para kullanarak yapmalarına izin verecek bir vergi tasarısı geçirdi, oylamadan sonra, inisiyatif değişikliklerle engellendi.

Şubat ayında ABD’nin Georgia eyaleti de kripto paralarını eyalet vergileri ve lisanslar için geçerli bir ödeme şekli olarak kabul etmek için bir yasa tasarısı düzenlemişti.

Bir Cevap Yazın