NFT Nasıl Mint Edilir? NFT Hakkında Her Şey

Avatar
nft nasil mint edilir
Bitlo

NFT yani en yalın tanımıyla “değiştirilemez jetonlar” kripto para meraklılarını doğrudan cezbeden seçeneklerden biridir. Nitekim standart piyasada yer alan kripto paraların çok daha ötesinde olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Değiştirilemez token ya da NFT’ler dijital bir varlığın benzersiz olduğunu blockchain teknolojisi ile kanıtlayarak oldukça geniş bir kitleye hitap ediyor ve giderek popülerleşiyor.

Kripto para piyasasının level atlamış ve daha gelişmiş olan blok zinciri konsepti olarak dikkat çekiyor. Dijital eserlerin hızlıca değer kazanması kripto borsası ile yakından ilgilenenleri NFT mint etmeye ve alıp satmaya sevk ediyor. NFT hakkında merak edebileceğiniz tüm ayrıntıları bu içeriğimizde derledik. Hem kavramsal hem de işlem anlamında aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarına içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Non-fungible Token yani NFT nedir sorusu internette kullanıcıların en sık araştırdığı konular arasında yer alıyor. Özellikle meraklılarının bu noktada oldukça sık araştırma yaptığını ifade etmek yanlış olmayacaktır. NFT’sini mint etmek isteyen kullanıcılar için rehber niteliğinde bir içerik hazırladık. Biraz bilgisayar bilgisi olan her kullanıcı kendi NFT’sini kolayca mint edebilir. Sandığınız kadar zor ve uğraştırıcı olmayan bu işlemi dakikalar içerisinde yapabilirsiniz. Ancak tüm bu işlemlerden evvel NFT hakkında temel bilgiye sahip olmanız faydalı olacaktır. Bu bağlamda temel bilgileri aktarmak gerekirse de; dijitalleşmenin ve blok zincirlerinin her geçen gün değer kazanması NFT’ye olan ilgili de arttırdı diyebiliriz.

NFT Nasıl Yapılır?

NFT mint etmek isteyen yeni kullanıcılar bu işlemin zor olduğunu düşünebilir. Nitekim yukarıda da belirttiğimiz üzere mint etme işlemi sandığınızdan çok daha basittir. Kompleks olmayan bu işlemi yapmak için biraz temel bilgisayar becerisine sahip olmanız tek başına yeterli olacaktır.

Nerede ve nasıl mint edilir sorusuna hızlıca yanıt evrelim. NFT’nizi mint edebileceğiniz birden fazla blok zinciri bulunuyor. Bunlardan bazıları; Tron, Ethereum, Binance Smart Chain ve Cosmos blok zincirleridir. Global anlamda en sık NFT mintlemek için sıkça kullanılan blok zincirlerinin bunlar olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Ancak NFT’lerinizi bu blok zincirlerinde mint ettikten sonra tranfser işlemi yapmanız neredeyse imkansız olacaktır. Yani bu noktada blok zincirlerinin ve işlem detaylarını analiz ettikten sonra işlem yapmanızı öneriyoruz. Bu içeriğimizde en NFT’leri mintlemek için en sık tercih edilen Ethereum blok zincirini ele alacağız.

Ethereum NFT Mint Etmek

Ethereum herkesin bildiği üzere en sık tercih edilen blok zincirlerinden sadece biridir. Bu blok zincirine global anlamda bir talep olduğunu söylemek mümkündür. NFT mint etmek üzere de sıkça tercih edilen blok zinciridir. Bunu takiben işlem ücretinin düşük olması nedeniyle tercih edilen diğer blok zinciri ise Binance Smart Chain’dir. En popüler ve tercihe dilen ETH blok zinciri NFT için de büyük bir pazara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 

ETH blok zinciri üzerinden NFT’lerinizi mint etmek istiyorsanız atmanız gereken birkaç kısa adım bulunuyor. İlk adımda bir ETH cüzdanına sahip olmanız gerekiyor. Bu cüzdan aynı zamanda NFT desteklidir. Cüzdan seçimleri için de birden fazla alternatif sunuluyor. Ancak NFT’leri, ETH blok zincirinde mintlemek isteyen kullanıcılar genelde MetaMask cüzdanını tercih ediyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
dogecoin kurucusundan açıklamalar doge

Dogecoin Kurucusundan Açıklamalar

Sonraki Haber
arsenal’e büyük şok: taraftar token reklamları yasaklandı

Arsenal’e Büyük Şok: Taraftar Token Reklamları Yasaklandı

İlgili Haberler