NFT Fenomeni Zeneca’nın Discord ve Telegram Hesabı Hacklendi!

Gülcan Uyanıker
nft fenomeni zeneca’nın discord ve telegram hesabı hacklendi!
Bitlo

NFT fenomeni Zeneca’nın Discord ve Twitter adresi çalındı. Phising saldırı için kullanılan bu hesaplar birçok yatırımcıyı zor duruma düşürdü. Hesabını kurtaran fenomen ise yaşanan bu tatsız olay için topluluktan özür dilerken zarara uğrayanların kendisi ile iletişime geçmesini söyledi.

Saldırının verdiği hasar henüz belli değil!

Kripto dünyasında söz konusu NFT sektörü olduğu zaman topluluğun önemi oldukça dikkat çekmektedir. Topluluğun gücü, başarılı ve popüler NFT koleksiyonlarının arkasındaki en büyük temellerden biridir. Koleksiyonu başarıya taşıyan bu topluluk bazen yatırımcıların sonunu da getirebilmektedir. Öyle ki geniş kitlelere sahip kişiler hisseleri ile yatırımcılara hitap etmekte ve bu kitle bazen yanlış yönlendirilebilmektedir. Bu son örnekte de benzer bir durum meydana geldi.

Twitter’da yaklaşık 300.000 takipçisi olan Zeneca_33 adlı Twitter kullanıcısı, Twitter ve Discord kanallarına erişimini kaybetti ve saldırganlar bu hesabı bir phising saldırı için kullandı. Sahte airdrop bağlantıları ile birçok yatırımcıyı cezbeden saldırganlar, bazı dikkatli kullanıcılar tarafından fark edildi.

Geçtiğimiz saatlerde hesaplarına tekrar erişilen Zeneca, olayla ilgili çalışmaların devam ettiğini ve yakında durum raporu yayınlayacaklarını açıkladı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bi̇tlo'dan türki̇ye’de bi̇r i̇lk! sepet tokenlar listeleniyor kripto sepetleri

BİTLO’DAN TÜRKİYE’DE BİR İLK! Sepet Tokenlar Listeleniyor

Sonraki Haber
bitcoin’in son yükselişinin ardından piyasadaki aşırı korku son buldu!

Bitcoin’in Son Yükselişinin Ardından Piyasadaki Aşırı Korku Son Buldu!

İlgili Haberler