Mike Novogratz’ın Fidelity İddiaları Gerçek Oldu!

Cem Yilmaz
mike novogratz’ın fidelity i̇ddiaları gerçek oldu! adsiz tasarim 2022 09 13t234936.950
Bitlo

Dün paylaştığımız haberde Mike Novogratz’ın Fidelity ile ilgili iddiaları vardı. Novogratz’ın aldığı duyuma göre Fidelity kripto para hizmetleri sunmaya başlayacaktı. Bu iddialar farklı bir biçimde doğru oldu.

Fidelity, Citadel Securities ve Charles Schwab ile bir kripto para borsası kurma kararı aldı. Üç büyük şirketin kuracağı kripto para borsasının ismi EDX Markets olarak belirlendi. 

Kurulacak kripto para borsası EDX Markets’in destekçileri arasında Virtu Financial Inc, Sequoia Capital ve Paradigm yer almaktadır.

EDX Markets tarafından yapılan basın açıklamasında hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılara hizmet vermeyi hedefleyeceğini belirtti. Ayrıca konu ile ilgili olarak şu açıklamalar yapıldı:

Kripto 300 milyondan fazla katılımcısı olan 1 trilyon dolarlık küresel bir varlık sınıfıdır. Böylesine bir piyasa hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılayabilen, uyumlu ve güvenli bir platform gerektirmektedir. Teknolojik ve organizasyonel darboğazları ortadan kaldıracak MEMX destekli dijital altyapı ile bu platform finans kurumları tarafından tasarlanmış ve onlar tarafından kullanılan bir platform olacak. EDXM kriptoya güvenli bir giriş için mükemmel bir başlangıç noktası olacak.

EDX Markets’in CEO’su olarak ise Citadel Securities’de uzun süredir yönetici olarak çalışan Jamil Nazarali görev alacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
shiba inu’ya sahip olan adres sayısı artıyor mu? adsiz tasarim 2022 09 13t231711.914

Shiba Inu’ya Sahip Olan Adres Sayısı Artıyor mu?

Sonraki Haber
fed, kaç baz puan faiz artıracak? adsiz tasarim 2022 09 14t042815.172

FED, Kaç Baz Puan Faiz Artıracak?

İlgili Haberler