Michael Saylor: Ethereum’a Yatırım Yapabileceğimi Düşünmüyorum!

Cem Yilmaz
michael saylor: ethereum’a yatırım yapabileceğimi düşünmüyorum! adsiz tasarim 51
Bitlo

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor Blockchain Economy İstanbul Zirvesi’nde konuştu. Bilindiği üzere MicroStrategy bilançosunda 130.000 Bitcoin bulundurmaktadır.

Bitcoin ile altını kıyaslayan Saylor, konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Evinizi, otelinizi ve diğer büyük mallarınızı başka ülkelere taşıyamazsınız, ancak Bitcoin ile bunu saniyeler içinde yapabilirsiniz. Altın önemli bir varlıktır ama birine gönderemezsiniz, havaalanında taşıyamazsınız. Altın ölü bir madeni paradır. İhtiyacımız olan şey canlı para.

Saylor, dünyada Bitcoin’in giderek daha fazla benimseneceğini iddia ediyor ve konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin ahlaki olarak üstün bir para birimi. Ama diğer büyük hisseler öyle değil. Hiç kimse Bitcoin’i bozamaz veya kendisi için kötü amaçla kullanamaz. Google ve Apple’ı da seviyorum ama tüm paramla Google’a veya Apple’a güvenmek istemiyorum. Çinliler de öyle. Aslında Apple, Google’a tam olarak güvenmek istemiyor ve Google da Apple’a aynı şekilde güvenmek istemiyor. Bitcoin Cash, hard fork’tu ancak Bitcoin’i bozdu ve Bitcoin’e karşı değerinin yüzde 99’unu kaybetti. Evet, ben bir maksimalistim ama dağıtılacak paranın olduğuna ve yozlaştırılamayacağına inanma düzeyinde bir maksimalistim. Bitcoin, insanlığın yarattığı tek bozulmayan şey olabilir.

Ethereum hakkında da konuşan Michael Saylor:

Vitalik son konuşmasında Ethereum’un yüzde 40 tamamlandığını söyledi. Yani bir yatırımcı olarak teknik olarak ne zaman tamamlanacağını bilmek istiyorum. Önümüzdeki bin yıllık teknik ilerlemeyi görmek istiyorum. Muhafazakar bir yatırımcıysanız, 10 yıl sonra protokolün artık değişmediğini görürseniz yatırım yaparsınız. Agresif bir yatırımcıysanız bu süre 5 yıldır.” ifadelerini kullandı.

Son olarak Saylor, “Geliştirme ekibi borsaları durdurmadan Ethereum’a yatırım yapabileceğimi sanmıyorum.” ifadelerini kullandı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
fed kararı sonrasında jerome powell’dan açıklamalar! adsiz tasarim 50

FED Kararı Sonrasında Jerome Powell’dan Açıklamalar!

Sonraki Haber
ftc, meta'ya metaverse'ü tekelleştirme çalışmalarından dolayı dava açtı 1 33

FTC, Meta’ya Metaverse’ü Tekelleştirme Çalışmalarından Dolayı Dava Açtı

İlgili Haberler