MiCA Taslağı Basına Sızdı! “Stablecoin Kısıtlaması Olmayacak”

Özlem Özbek
mica taslağı basına sızdı!
Bitlo

Avrupa Birliği’nde (AB) kripto paralar hakkında dönüm noktası olarak değerlendirilen MiCA düzenleyicisi için yeni görüşmeler gerçekleşti.

AB’nin kripto varlıkları düzenlemek için hazırladığı yeni tasarının taslağı basına sızdı. Taslakta yer alan bilgilere göre Avrupa Birliği’nde stablecoin’lerin kullanmayla ilgili sınırlamalar tamamen kaldırıldı. AB yetkilileri, stablecoin’lere yönelik özel bir çerçeve oluşturmak için önemli bir adım attı. “Biçimden çok madde” yaklaşımı üzerine durulduğu görülen MiCA tasarısı taslağına göre NFT gibi bazı varlıklarda bu kapsamda yer alacak.

MiCA sınırlamaları hafifletiliyor

 

mica taslağı basına sızdı!

Kripto varlıkların düzenlenmesine dair hazırlanan taslak basına sızdı. Avrupa Birliği, Kripto Varlıklar (MiCA) yasası için adeta dönüm noktası olarak değerlendirilen piyasalar ile ilgili tam metin tamamlandı. Resmi olarak değerlendirildiğinde metin hala yorum yapılmaya açık görülüyor. Ancak elde edilen bilgilere göre metin pratik olarak tamamlanmıştır. MiCA taslağına göre algoritmik stablecoinler için düzenleme yapılmalı ve düzenleme yapılması gerekenlerin ilk örneği ise yakın zamanda çöken terraUSD’dir (UST). MiCA düzenlemeleri kapsamında AB içerisinde stablecoinlerin kullanımına ilişkin sınırlamalar tamamen kaldırıldı. AB kripto yasası, genel anlamda stablecoin’lere ve diğer dijital varlıklara odaklanıyor.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ethereum destekten dönüyor! eth hedef kaç dolar? ethereum merge kurumsal katilim icin yeni bir dönem baslatabilir

Ethereum Destekten Dönüyor! ETH Hedef Kaç Dolar?

İlgili Haberler