LTC’de Neler Oluyor?

Yaklaşık bir aydır 120–160 dolar civarında seyreden Litecoin hareketliliği devam ediyor. Piyasa değeri yaklaşık 10 milyon dolar olan LTC’nin teknik analizine göre kısa vadede 180 dolara kadar ciddi bir yükseliş bekleniyor.

Litecoin Yükseliş Trendine Devam Ediyor 

4 Şubat 2021 tarihinde Litecoin grafiğindeki kırılım 1 saatlik grafiğe bakıldığında yeniden zirve yaptı ve yükseliş trendini başlatmış bulundu. TOBO formasyonu oluşturduğu görülen Litecoin’de boyun çizgisi kırıldı. Deep Crab ve BAT oluşumu da gözlemleniyor. Özellikle 160 ve 166 seviyelerinden satış baskısı olursa mümkün mertebe 145 takip edilmelidir. Yükselişin devam etmesi durumunda ise 180 seviyelerine kadar hedef radara alınmalı. 

LTC Yükselmeye Devam Edecek Mi?  

Tüm altcoin’lerin gidişatına bakıldığında Litecoin akıllara durgunluk veren hızlı bir yükselişe geçmiş vaziyette. Sıkı takipçiler ise Litecoini daha da yakın takibe aldı. Şubat ayında %78 artan varlık oranı 200 dolar seviyesinin üzerine çıktı. 14 Şubat itibariyle 24 saatlik işlem hacminin 216 dolardan işlem gördüğü ve Litecoin’in 16 milyar dolara ulaştığı da yapılan analiz sonucu elde edilen bilgilerden biri.  Akıllardaki en büyük soru işareti ise Litecoin yükselmeye devam edecek mi? Tabii bu sorunun cevabı asla net verilmemekle beraber tahminler üzerine bile uzun vadede şu olur demek doğru değil.  

Grafiğe bakıldığında görülüyor ki aslında ileriye dönük konuşulması halinde dikkate alınması gereken ciddi durumlar var. Litecoin yükselişte fakat bunun üzerine ayrı görüşler ortaya çıkmakta. Yükseliş devam ederse 14 Şubat itibariyle birkaç saat içinde varlığın 230 dolar üzerine çıktığı görülebilir. Bu bir olasılık. 230 dolardan sonra bir gerileme yaşanıp 215 dolara kadar bir düşüş de yaşanabilir. Piyasa göstergeleri incelendiğinde LTC yükselmeye devam edecek mi tartışılırken eğilimin kararsız olduğu da vurgulanan bilgiler arasında. 

İlgili: Litecoin Nasıl Alınır?

Bir Cevap Yazın