Litecoin, 2011 yılında eski bir Google çalışanı Charlie Lee tarafından yaratılan, temelde Bitcoin’le aynı prensibe dayanan, ancak uygulamada bazı farklılıklar gösteren bir kripto para birimidir. Tıpkı Bitcoin gibi herhangi bir merkeze bağlı olmadan küresel ölçekte ödemeler gerçekleştirilmesini sağlayan bir sistemdir.

Litecoin satın almanın en kolay ve güvenilir yolu bir kripto para değişim borsası üzerinden nakit para ile almaktır. Genelde satın alma işlemleri dolar üzerinden yapılsada Türk Lirası ile de Litecoin sahibi olabilirsiniz.

3 Aşamada Türk Lirası ile Litecoin Alma Yöntemi

  • 1. Bitlo.com’a Kayıt Ol

İlk olarak yapmanız gereken cep telefonu numaranızı, adınızı ve soyadınızı girerek Bitlo.com’a kayıt olmak. Bu sayede Litecoin’lerinizi güvenle saklayabileceğiniz hesabınızı açmış oluyorsunuz.

Buradan Kayıt Olun

litecoin Satın Alma Kayıt Ekranı

  • 2. Hesap Bilgilerini Tamamla ve Para Gönder

Kayıt işleminden sonra hesap bilgilerini tamamlamak için yapılması gereken, TC kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi doğrulamak. Bu işlemden sonra sizinle paylaşılacak olan hesap bilgilerini kullanarak hesabınıza para gönderebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, sizin adınıza tanımlı hesaptan para göndermenizdir. Göndermiş olduğunuz Türk Lirası miktarı, hesabınıza kısa bir süre içerisinde kesinti ve komisyon olmadan tanımlanacaktır.

  • 3.Litecoin (LTC) Al

Son olarak “Kolay Alış/Satış” ekranında dilediğiniz tutarı girip “Litecoin Al” butonuna tıkladığınızda piyasa değerinden Litecoin alabilirsiniz. Aldığınız Litecoin’ler hemen hesabınıza tanımlanacaktır. Tebrikler!

Litecoin Al

litecoin ltc satın alınır nasıl

Litecoin (LTC) Almak için En Az Kaç Türk Lirası Gerekir?

Bitlo.com hesabınıza para transfer etmek için minimum yükleme sınırı bulunmamaktadır. Litecoin alabilmek için ise gereken en düşük tutar 1 Türk Lirasıdır. 1 TRY ve üzerinde olmak şartıyla dilediğiniz tutarda Litecoin alış emri girebilirsiniz.

Örneğin 1 Litecoin’in fiyatı 1,000 TRY ise; 10 TRY ile yaklaşık 0.01 LTC almış olursunuz.

 

 

Bir Cevap Yazın