Lider Madencilik Şirketi Bitfarms, “Kaya Gazıyla” Tasarruflu Madencilik Yapıyor

Özlem Özbek
lider madencilik şirketi bitfarms,
Bitlo

Kripto para piyasasında yaşanan düşüş ve yükselişler madencileri doğrudan etkiler.

Piyasalarda yaşanan son düşüşte, 3.000’den fazla Bitcoin (BTC) satışı gerçekleştirdiğini duyuran madencilik devi Bitfarms, Arjantin’in Rio Cuarto bölgesinde açtığı tesisten elde ettiği enerji nedeniyle diğer şirketlere göre daha avantajlı bir konumdadır. Özellikle de madencilikte enerji tüketiminin yoğun olarak gündeme geldiği şu günlerde, şirket COO’su Geoff Morphy, enerji portföylerindeki en düşük enerji maliyetinin Arjantin’de olduğunu söyleyerek şu şekilde devam etti:

“Arjantin’deki döviz kuru ve doğalgaz fiyatlarına baktığımızda Rio Cuarto tesislerinde enerji maliyeti portföyümüzdeki en düşük seviyede. Bu da firmamıza diğer firmalarla mücadelede büyük avantaj sağlıyor.”

Madencilik işlemlerinde kaya gazı kullanıyorlar

lider madencilik şirketi bitfarms,

Geçtiğimiz Nisan ayında Arjantin hükümetiyle bir anlaşma yapan Bitfarms, Rio Cuerta’da doğal gaza alternatif olarak gösterilen kaya gazı ile madencilik yapıyor.

Arjantin’in kaya gazı rezervleri açısından dünyada ikinci sırada yer aldığını belirten CEO Morphy şu şekilde devam etti:

“Ülkede yenilenebilir enerji için de birçok seçenek var. Küresel olarak büyümek ve özellikle bu bölgede ucuz elektrik maliyetlerinden yararlanmak istiyoruz. Aşırı enerji tüketen tesislerde de büyük bir kaynak israf edilmektedir. Bu anlamda hem Bitfarms’ı hem de yerel enerji üreticilerini desteklemeye çalışıyoruz.”

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
yeni shiba inu yakım adresi: playzone

Shiba Inu Düşen Kanal İçerisinde! SHIB Kırılım Ne Zaman?

Sonraki Haber
kripto market verilerine göre günün öne çıkan altcoin'i! bitcoin ve altcoinler güne nasil basladi 13 eylül 20221

Kripto Market Verilerine Göre Günün Öne Çıkan Altcoin’i!

İlgili Haberler