Lend Tokenlar Aave Tokenlara Dönüştürülüyor

Lend-Tokenlar-Aave-Tokenlara-Donuşturuluyor

2017 yılında Erc-20 ağına bağlı olarak işleme giren Aave (Lend) token, Lend tokenından tamamen çıkarak yoluna Aave token olarak devam edecek. Aave, Lend tokenlarını projesini yönetmek amacıyla kullanıyordu. 

Coin piyasasında iki farklı kripto para olarak da işlem gören Aave ve Lend farklı seviyelerden fiyatlanıyordu. Şirketin Aave Lend marketi kapattığı 12 Ekim 2020 gecesinde Lend 0,50 cent, Aave token 49,65 USD fiyat düzeyindeydi. 

Lend Tokenların Aave Tokenlara Dönüşümü 1 Hafta Sürecek

Şirketin 12 Ekim’de başlattığı Lend tokenların Aave’ye dönüşüm süreci 19 Ekim’de tamamlanarak, Lend token piyasadan tam olarak çekilecek ve Aave market açılacak. 

İşlemcilere 100 Lend token başına 1 Aave token verilecek. Zira piyasadaki Aave token miktarı Lend tokena göre 100 kat daha az. 

12 Ekim – 19 Ekim tarihleri arasında satış dahil olmak üzere Lend ve Aave tokenlarda hiçbir işlem yapılamayacak. 

Lend Aave Token Fiyat Yorumu

DeFi projelerinde sıçrama ile birlikte Lend Aave de 2020 yılında ciddi fiyat yükselişleri yaşayarak yatırımcılarının yüzünü güldürmüştü. Ayrıca Aave’nin yatırım çektiğini de eklemek de fayda var. Aave, ParaFi Capital’den 4,5 milyon USD yatırım almıştı. 

Lend tokenların Aave’ye dönüşümüyle birlikte Aave fiyat düzeyinin artacağı yönünde beklentiler de mevcut.

Not: Bu yazıda yatırım tavsiyesi verilmemiştir ve beklentiler Paranfil’in görüşleri değildir.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın