Kripto Sektörünün Önde Gelenlerinden Ukrayna’ya Destek!

Enes Cebe
kripto sektörünün önde gelenlerinden ukrayna'ya destek! ac35abaef9b7419f983dfeb9dd2d0da1
Bitlo

Çoğu kripto para borsasının yöneticisi, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Ukrayna’yı desteklemeye ve yardım etmeye devam ediyor.

Singapur merkezli dijital varlık borsası Crypto.com’un CEO’su Kris Marszalek, Rusya’ya karşı direnen Ukrayna’yı desteklemek için Kızıl Haç’a büyük bir bağışta bulunduğunu söylemişti.

Düşüncelerimiz Ukrayna halkı ve süregelen çatışmadan etkilenen masumlarla birlikte. Crypto.com, Kızıl Haç’a 1 milyon dolar bağışladı. Halkımızı insani yardım çabalarını desteklemek için ellerinden gelen herşeyi yapmaya çağırıyoruz.

Blockchain.com kurucu ortağı ve CEO’su Peter Smith de Ukrayna’ya desteğini açıklayan kişilerden. Bu doğrultuda platformlarının, Ukraynalı kullanıcıların yapacağı ticaretlerde, işlem ücretlerinden feragat edeceğine söz verdi.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried de devreye girerek her Ukraynalı FTX kullanıcısına platform üzerinden 25 dolar aktardı.

Binance’den 10 Milyon Dolar!

Bu arada Binance CEO’su Changpeng Zhao farklı bir yaklaşım sergiliyor. Küresel kripto borsası, Ukraynalılara platform üzerinde avantaj sağlamak yerine yerinde yardım ediyor.

Ekiplerimiz birden fazla hayır kurumuyla ortak çalışıyor. Para/kripto/ücretler önemli konular değildir. Yerinde lojistik, gıda, yakıt, malzeme ihtiyacı var. Mülteciler için, konaklama, vize vs. Takipte kalın. Biz sadece insanları önemsiyoruz.

Binance, daha sonra 10 milyon dolar bağışladığını açıkladı ve Ukrayna’daki insani kriz sebebiyle Ukrayna Acil Durum Fonu’nu başlattı.

Hatırlanacağı üzere Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, önde gelen akıllı sözleşme platformunun konuyla ilgili tarafsız kalacağını söyledi.

Buterin geçtiğimiz günlerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i Ukrayna’ya yönelik saldırısından dolayı kınamıştı

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
rus askerlerine i̇lginç çağrı: teslim olun, bitcoin verelim!

Rus Askerlerine İlginç Çağrı: Teslim Olun, Bitcoin Verelim!

Sonraki Haber
mahfi eğilmez’den rusya ve swift yorumu! bu karar türkiye’yi nasıl etkileyecek?

Mahfi Eğilmez’den Rusya ve SWIFT Yorumu! Bu Karar Türkiye’yi Nasıl Etkileyecek?

İlgili Haberler