Kripto Piyasaları Ne Zaman İyileşecek?

İpek Kulaksız
kripto piyasaları ne zaman i̇yileşecek? 8 4
Bitlo

Uzun bir süredir kripto yatırımcısı olan Tom Loverro, piyasaların bu zorlu kripto kışından kurtulmasının yıllar alabileceğini belirtti. 

Loverro bir Twitter paylaşımında sürmekte olan kripto çöküşünün, artan faiz oranlarının ve enflasyonist baskıların sonucu olduğunu belirtti. Değerlerin istikrar kazanana kadar yatırımcıların zarar görmeye devam etmesi beklenen bir durum. Loverro’nun yorumu, kripto tarihinin en kötü düşüşlerinden birinin yaşandığı süreçte geldi. Son piyasa değerlerine bakıldığında, Bitcoin’in ve bazı altcoinler 2020’nin sonundan bu yana en düşük seviyeleri gördü.

Kripto’nun kurtuluşu ne zaman olacak?

kripto piyasaları ne zaman i̇yileşecek? 9

2013 yılından bu yana kripto para piyasasında çeşitli döngülerin yaşandığını iddia eden Loverro, 2022’de düşüşlerin süreceğini söylüyor. Yıl sonuna doğru bir toparlanma yaşanmadan önce 2023’ün genelinin kripto için hafif geçmesi bekleniyor. Kripto’nun dibi henüz görmediğini söyleyen Loverro, fiyat düşüşlerinin piyasadaki yatırımcıları caydıracağını düşünüyor. Kripto piyasasında kalmak isteyenlerin bu kışı zararsız geçirebilmeleri için ellerinde yüklü miktarda nakit bulundurmaları gerektiğini söyleyen Loverro, perakende yatırımcılar piyasa hareketinin çoğunu belirlediğinin de altını çizdi. 

Kripto kışı son bulur mu?

Birkaç piyasa yorumcu, özellikle makroekonomik faktörler sebebiyle bu seferki kripto kışının diğerlerinden daha farklı olduğunu belirtiyor. Öyle ki 2022, kripto piyasasının sıkı para politikalarıyla tanışmasının ilk yılı olarak değerlendirmek mümkündür. Kripto, son iki yıl içerisinde, Federal Rezerv tarafından sürdürülen kolay parayla elde edildi. Bu sebeple de, FED politikasını tersine çevirene ve oranları aşağı çekene kadar kripto kışının sürmesi bekleniyor. 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
kripto piyasasında baskı artıyor! cypherpunk holdings, bitcoin ve ethereum'larını sattı. 7

Kripto Piyasasında Baskı Artıyor! Cypherpunk Holdings, Bitcoin ve Ethereum’larını Sattı.

Sonraki Haber
magnum, nft koleksiyonu çıkarıyor 9 2

Magnum, NFT Koleksiyonu Çıkarıyor

İlgili Haberler