Kripto Para Piyasası 2 Gündür Kayıp Yaşıyor, Bitcoin Ne Durumda?

Özlem Özbek
kripto para piyasası 2 gündür kayıp yaşıyor, bitcoin ne durumda? 21
Bitlo

Kripto para dünyasının lider ismi Bitcoin (BTC) son günlerde aşağı yönlü hareket ediyor. Bugüne baıldığında BTC 23.000 doların altına geriledi. Toplam piyasa değerinde ise 50 milyar dolarlık bir kayıp yaşandı.

Geçtiğimiz haftanın yükseliş tablosunun ardından BTC yönünü tersine çevirdi. Sadece birkaç gün içerisinde 23.000 doların altına kadar geriledi. Pek çok altcoinde BTC’yi takip ederek aşağı yönlü hareket etmeye başladı. Bu bağlamda Ethereum 1.600 doların altına geriledi. ABD Federal Rezervi (FED) açıklamasının ardından Bitcoin yükseliş yakalamıştı. Hatta ABD Başkanı Biden’ın ülkenin resesyona girdiğini kabul etmemesi üzerine piyasalar olumlu yönde hareket etmeye başlamıştı. Bitcoin, geçtiğimiz hafta 24.000 doların üzerine çıktı ve hafta sonu da artış gösteri. Bu durum 13 Haziran’dan bu yana kripto para biriminin en yüksek seviyesi olarak ölçülmüştü. Yükseliş uzun sürmedi ve BTC, Pazar gününden itibaren aşağı yönlü hareket meye başladı. BTC şu anda 22,868 bandında hareket ederken, piyasa değeri ise 450 milyar doların altına geriledi.

Altcoinler aşağı yönlü ilerliyor

kripto para piyasası 2 gündür kayıp yaşıyor, bitcoin ne durumda? 20

Bitcoin’den sonra en büyük kripto para birimi Ethereum, yakın zaman önce yükselişteydi. Hafta sonu 1.700 doların üzerine çıkarak haftanın en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Ancak ETC dün bir düşüş yaşandı ve son 24 saatte %6 oranında bir kayıp yaşadı. ETC şu anda, 1.578 dolardan işlem görüyor. BNB, Ripple, Cardano, Dogecoin, Shiba Inu ve Avalanche gibi diğer güçlü birimler, bir günde %5’lik bir düşüş yaşadı. Solana ve MATIC ise %6’lık düşüşle diğerlerinden fazla kayıp yaşadı. En fazla düşüş yaşayan isimlerinden bir diğeri ise %12’lik düşüşle Polkadot oldu. Şu anda 8 doların altında işlem görüyor. Bu düşüşler sebebiyle kripto para piyasası Pazar gününden bu yana 50 milyon dolar azalarak 1.05 trilyona indi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
i̇ngiltere ve galler hukuk komisyonları kriptoyu mülk olarak tanımak i̇stiyor! 17 1

İngiltere ve Galler Hukuk Komisyonları Kriptoyu Mülk Olarak Tanımak İstiyor!

Sonraki Haber
terra luna'da hareketlilik var, toparlanıyor mu? 22

Terra LUNA’da Hareketlilik Var, Toparlanıyor mu?

İlgili Haberler