Kripto Para Piyasalarında Son Durum!

Özlem Özbek
kripto para piyasalarında son durum! 2
Bitlo

Kripto para piyasaları bugünü sakin geçiriyor. Kripto lideri Bitcoin (BTC) 20.000 doların üzerinde tutunmak için çabalıyor.

Kripto paraların toplam piyasa değeri güne başlarken 890 milyon dolar seviyelerinde seyrederken, ABD işlem saatinin ardından 900 milyon dolar sınırında bir denge tutturdu.

BTC, 20.000 doların üzerinde tutunmaya çalışıyor

Bitcoin (BTC), dün 20.000 doların altına gerilemişti ancak hızlı bir toparlanmayla gün sonunda 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Yazının hazırlandığı saatlerde BTC 20,232 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. BTC/USD, dünün bu saatlerine göre yüzde 4 oranında bir yükselişle haftanın kayıplarını silmek için çabalıyor. BTC, bugün 20.000 doların üzerinde direnç sağlamaya çalışıyor. Bugün itibariyle piyasa değeri 383 milyar dolar seviyesinde olan BTC, kripto piyasasının da %43’üne hakim olmaya devam ediyor.

kripto para piyasalarında son durum! 3

Altcoin’lerde bugün durum nedir?

BTC’den sonra en büyük kripto para birimi Ethereum (ETH), dünkü fiyat hareketliliğinden sonra 1.090’da destek bulmuştu, sonrasında tekrar yükseldi. Sabahın ilk saatlerinde 1.100 doların üzerinde kalmayı başaran ETH, son 24 saat içerisinde yüzde 4 oranında bir yükseliş sağladı ve bir kez daha 1.150 seviyesine ulaştı. ETH’nin güncel satış fiyatı şu anda 1,139.47 dolar şeklindedir.

En yüksek günlük yükselişe sahip olan altcoinler ise BNB Coin ve Solana (SOL) oldu. BNB, 24 saat içerisinde yüzde 6 yükseliş ile 240 dolar sınırına kadar çıktı. Solana ise, yüzde 7’nin üzerinde değer artışı görerek 36 dolar bandında hareket ediyor. Diğer yüksek sermayeli altcoinlerden XRP, ADA ve DOGE ise yüzde 2 bandında yükselişle yoluna devam ediyor.

Bugünün esas altcoini ise yüzde 20 oranında yükselişle 5,71 dolara ulaşan Convex Finance (CVX) oldu. Son üç günlük değerlendirmeye bakıldığında yüzde 45 değer artışı yaşandı. 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
shib ve cardano temmuz sonunda hangi seviyede olacak? 1 3

SHIB ve Cardano Temmuz Sonunda Hangi Seviyede Olacak?

Sonraki Haber
çin'den, bir yasak daha! kriptoyla ödeme yapılmayacak 4

Çin’den, Bir Yasak Daha! Kriptoyla Ödeme Yapılmayacak

İlgili Haberler