Kripto Para Fonlarında Tarihin En Büyük Çıkışı Yaşandı

İpek Kulaksız
kripto para fonlarında tarihin en büyük çıkışı yaşandı 2 7
Bitlo

Kripto para piyasalarında ayı sezonu hız kesmeden devam ederken, fonlardan tarihin en büyük çıkışları yaşandı.

Piyasaya girişlerin düşmesinin ardından net çıkış 423 milyon dolara kadar ulaşırken, yalnızca Bitcoin fonlarında ise 453 milyon dolarlık bir çıkış yaşandı. Geçtiğimiz hafta içerisinde işleme açılan ve Bitcoin’in düşüşünü takip eden ETF’e ise 15 milyon dolar kadar bir giriş oldu.

Avrupa’nın en büyük dijital fon yönetim şirketi olarak adından söz ettiren CoinShares, haftalık raporunu yayımladı. Söz konusu bu raporda, kripto para fonlarından 20-24 Haziran haftasında yaşanan net çıkışların rekor seviyeye ulaştığı ve 422 milyon dolar olduğu aktarıldı.

Önceki rekor seviyede bu 2022’deydi

Net olarak 422 milyon dolarlık olan bu rakam, kripto para fonlarında tüm zamanların en büyük çıkışlarını gösterirken, en yakın rekor seviye ise yine 2022’de Ocak ayı içerisinde gerçekleşti. O zaman ise rakamlar 198 milyon dolar kaydedilmişti. Yani şu an yaşanan çıkışlar, en yakın rakamın 2 katından dahi daha fazladır. Bir diğer açıdan ise yüzdesel olarak değerlendirmek gerekirse rekor 2018 ayı sezonundaydı. 2018’deki 422.8 milyon dolarlık çıkışlar, tüm kripto para piyasasının değerinin %1.2’sini temsil ederken, Şubat 2018’deki çıkışlar ise %1.6’ya tekabül ediyordu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
shiba inu (shib) 7 günde %45 arttı, trx'i geride bıraktı 9 6

Shiba Inu (SHIB) 7 Günde %45 Arttı, TRX’i Geride Bıraktı

Sonraki Haber
nexo, bağışları çalmak ve hayır kurumlarından para toplamakla suçlanıyor! 7 6

Nexo, Bağışları Çalmak ve Hayır Kurumlarından Para Toplamakla Suçlanıyor!

İlgili Haberler