Kripto Kahini Tahmin Ediyor! Haziran’da Bitcoin Rallisi mi Bekleniyor?

Gülcan Uyanıker
kripto kahini tahmin ediyor! haziran’da bitcoin rallisi mi bekleniyor?
Bitlo

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, üç farklı metriğe bakarak Bitcoin’in (BTC) Haziran ayında bir fiyat sıçraması gerçekleştirebileceğini açıkladı.

Dolar

Yeni bir Youtube videosunda konuşan Cowen, Bitcoin rallisine işaret eden ilk ölçümün ABD doları para birimi endeksi olduğunu açıkladı.

ABD doları parabolik bir rallide yükselirken Bitcoin’in düştüğünü biliyoruz. Bunu geçmişte birçok kez gördük. Ayrıca, basitçe anlatacak olursak, son birkaç aydır doların parabolik bir ralli içinde olduğunu görebilirsiniz.

Ancak, son zamanlarda biraz geri çekildi. Şimdi bu ne yazık ki dolar rallisinin bittiği anlamına gelmiyor. Sadece bir süreliğine ara verebilir. Ancak dolara baktığımızda bu geri çekilme, kesinlikle riskli varlıkların birkaç hafta boyunca iyi gitmeye başlayabileceğine inanmamıza neden oluyor.

Hisse Senetleri

Cowen’e göre ikinci etmen ise  S&P500 ve Nasdaq’ın yerel diplerinden “oldukça güçlü” sıçramalar yapmış olması. Kripto dünyasının henüz bu hareketleri takip etmediğini belirten Cowen, Haziran’da bir ralliyi ateşleyebileceğini düşünüyor.

Bunun nedeni bence, makro riskten uzak durma zamanında olmamız. Kripto para birimleri doğal olarak hisse senetlerinden daha riskli. Bu yüzden hisse senetleri, en az birkaç hafta biraz rahatlama elde eder gibi göründüğünde ilk hareket eden varlıklardır. Bu rahatlama devam ettiği sürece, kripto yükselmek için sıradaki alan olacaktır.

Korku ve Açgözlülük Endeksi

Üçüncü etmen olarak korku ve açgözlülük endeksini seçen Cowen, 90 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) hiç olmadığı kadar düşük bir seviyede olduğunu söyledi. Şu anda 23.56 puanda olan EMA, analiste göre bir sıçrama olasılığına işaret ediyor.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
soros fon yönetimi ceo'su dawn fitzpatrick bitcoin yerine ethereum’u tercih ediyor!

Soros Fon Yönetimi CEO’su Dawn Fitzpatrick Bitcoin Yerine Ethereum’u Tercih Ediyor!

Sonraki Haber
robot sophia, nft koleksiyonunu piyasaya sürüyor! sop

Robot Sophia, NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor!

İlgili Haberler