Kripto Çöküşünde “Hayatta Kalmayı” Başaranlar Büyüyecek

Özlem Özbek
kripto çöküşünde
Bitlo

Zürih’te düzenlenen Point Zero Konferansı’nda konuşan Jon Cunliffe, kripto dünyasında yaşanan düşüşlerde, “hayatta” kalmayı” başaranların, gelecek yıl Amazon ve eBay seviyelerine ulaşabileceklerini söyledi.

İngiltere Merkez Bankası başkan yardımcısı Jon Cunliffe, aynı zamanda yaşanan düşüşleri 2000’li yılların ilk aylarındaki dotcom balonuna benzetti.

Şirketler gitse de teknoloji yerinde

Cunliffe, dotcom balonu sırasında 5 trilyon dolarlık varlığın bir anda piyasadan silindiğini ancak bu düşüşü sağlam bir şekilde atlatmayı başaranlarında bambaşka noktalara ulaştığının altını çizdi ve

“Ben benzerliği dotcom balonuyla kuruyorum. O dönem 5 trilyon dolar piyasadan silinmişti. Birçok şirket yok oldu ama teknoloji kaldı. Ve 10 yıl sonra da, o krizde hayatta kalmayı başaranlar, yani Amazon ve eBay gibi şirketler, bugünün en dominant oyuncuları oldular”

“Kripto teknolojisi gelişmeye devam edecek”

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüşün kısa vadede devam etmesi sağlam piyasaların yok olmasına sebep olmayacağını söyleyen Cunliffe, gelcek aylarda ne olursa olsun, kripto para teknoloji ve ekonomisinin gelişerek ilerlemeye devam edeceğini düşüyor. Cunliffe, bu durumun piyasalar üzerinde de odlukça etkili olacağını düşündüğünün de altını çizdi.

Sabitcoin’ler hakkında da konuşan Cunliffe, bu tarz paraların temelinde, yapay zeka entegrasyonunun olup olmaması gerektiği kısmında kararsız olduğunu belirtti ve ekledi; “Londra’dan Zürih’e pilotsuz uçakla gitmek güzel olabilir ya da kendi kendine sürüş yapan araba iyi olabilir ancak yapay zeka kodlanması yanlış olursa kaza yapılır” dedi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ontario menkul kıymetler komisyonu, kucoin'e kalıcı yasak getirdi 6 1

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu, KuCoin’e Kalıcı Yasak Getirdi

Sonraki Haber
bitcoin dip seviyesinde mi? 6 3

Bitcoin Dip Seviyesinde mi?

İlgili Haberler