Kripto ATM Piyasa Değeri 2027’de 472 Milyon Dolara Ulaşacak

İpek Kulaksız
kripto atm piyasa değeri 2027'de 472 milyon dolara ulaşacak 23 1
Bitlo

Kripto dünyasının hızla gelişmesiyle bu alanda yapılan çalışmaların sayısında da artış yaşanıyor. Bu bağlamda dünyanın pek çok yerindeki kripto ATM’lerin sayısı da çoğalıyor.

Konuyla ilgili olarak yapılan araştırmalara göre ATM’lerin piyasa değeri, 2027 yılına kadar 472 milyon dolara kadar çıkacak.

Kripto ATM piyasa değeri artacak

Research and Markets tarafından hazırlanan güncel rapora göre dünyada kripto ATM pazarı 2027’ye kadar yüzde 59’luk bir artış yaşayacak. Araştırma sonucunda elde edilen bilgilere göre kripto odaklı ATM’lerin piyasa değeri, yarım milyon değere ulaşacak.

kripto atm piyasa değeri 2027'de 472 milyon dolara ulaşacak 22 1

Kripto paraların her geçen gün daha da benimsenmesi halinde kripto ATM’lerinin sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor. Araştırma kapsamında bu büyüme oranına en önemli katkı, Amerikan Birleşik Devletleri’nde yaşanıyor. Öyle ki ABD, kripto ATM’lerinin sayısının yüzde 88’lik bir kısmına hakimdir. ABD’nin Temmuz ayının verilerine bakıldığında ayın ilk on gününde, 641 tane yeni kripto ATM’si kullanıma sunuldu.

Bu oldukça yüksek bir rakam olarak değerlendirildi. Kanada, kripto ATM sayısı ise ABD’nin peşinden gidiyor ve Kanada’dan sonra ise Kuzey Amerika geliyor. Kripto ATM’leri konusunda yapılan araştırmalara göre bazı ülkelerin hala belirsiz kripto düzenlemeleri içerisinde olması kripto konusunda eğitim eksikliğinin ve genel olarak güvensiz bir ortamın olması ATM pazarının büyümesine engel olan sebeplerdendir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bu i̇ki altcoine dikkat! altcoinler yükselmeye devam edecek mi? alts

Bu İki Altcoine Dikkat! Altcoinler Yükselmeye Devam Edecek Mi?

Sonraki Haber
bitcoin hesabı nedir? bitcoin hesabı nasıl açılır?

Bitcoin Hesabı Nedir? Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

İlgili Haberler