Kimbal Musk: “Bitcoin Yatırımı Yaparken Çevreye Olan Etkilerini Bilmiyorduk.”

Cem Yilmaz
kimbal musk: “bitcoin yatırımı yaparken çevreye olan etkilerini bilmiyorduk.” kb
Bitlo

Elektrikli araç devi Tesla’nın yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda Elon Musk’ın kardeşi olan Kimbal Musk, ETH Denver konferansında yaptığı konuşmada Tesla’nın Bitcoin’e yatırımları hakkında konuştu. Kimbal Musk, Bitcoin madenciliğinin çok fazla elektrik harcamasından dolayı çevresel etkilerinden habersiz olduğunu söyleyen Musk, şu açıklamaları yaptı:

“Bitcoin’e yatırım yaptığımızda çok cahildik. Çevresel etki hakkında hiçbir fikrimiz yoktu, kelimenin tam anlamıyla bilmiyorduk, iyi bir değer deposu ve varlıkları çeşitlendirmenin iyi bir yolu gibi görünüyorduk. Ve elbette, çevreye ne yaptığımızı söyleyen bir milyon – şaka yapmıyorum, muhtemelen bir milyon – mesaj almak uzun sürmedi. Ve elbette şirketimiz gelecekte alternatif enerjiler yaratmakla ilgili, bu yüzden bu kararı verirken gerçekten iyi bilgilendirilmedik.”

Geçtiğimiz yılın 2.çeyreğinde Tesla bir açıklama yaparak Bitcoin ile ödeme almayı durdurmuştu bunun üzerine piyasada sert düşüşler meydana gelmişti. Kimbal, Tesla’nın Bitcoin satın alması konusunda herhangi bir pişmanlığın söz konusu olmadığını da ifade etti. Kimbal blok zincir teknolojisinin çevreye zarar vermeyecek bir yapıda olması gerektiğini umuyor. Ayrıca Big Green’in daha az enerji tüketen bir blok zinciri üzerinde bir DAO yönetişim yapısını benimsediğini söyledi:

“Kripto para birimlerinin çevresel etkisini gerçekten onaylamıyorum ama yaptıklarını seviyorum… Bu yüzden çevreye zarar vermeden nasıl yapacağımızı bulmamız gerekiyor… Çevreye etkilerinin olması iyi bir seçenek değil.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
mcglone: piyasadaki düşüş dönüm noktası!

McGlone: Piyasadaki Düşüş Dönüm Noktası!

Sonraki Haber
ukrayna ordusuna btc bağışı yapılıyor!

Ukrayna Ordusuna BTC Bağışı Yapılıyor!

İlgili Haberler