Kanada, Dev Altcoin’i Listeden Çıkarıyor!

Ebrar Gündoğdu
kanada, dev altcoin’i listeden çıkarıyor!
Bitlo

Kanada merkezli bir Bitcoin borsası olan Bitbuy, popüler altcoin Ripple (XRP)’yi delist ederek kripto yatırımcılara ülkede daha az işlem seçeneği bıraktı.

13 Ocak 2022 tarihinden itibaren, Kanadalı kripto para borsası Bitbuy,  XRP’yi listeden çıkaracağını duyurdu. Böylece SEC davasıyla başı dertte olan XRP’ye bir darbe daha gelmiş oldu. Bu yazı sırasında XRP fiyatı yaklaşık %7’nin üzerinde düşüş göstermiş olup 0.7843 ABD dolarından işlem görüyordu.

kanada, dev altcoin’i listeden çıkarıyor!

XRP, Kanada Bitcoin borsasından delist ediliyor

Ocak ayında XRP/CAD ya da XRP/BTC piyasalarının her ikisi de işlem platformundan kaldırılmış olacak. Bitbuy, kullanıcıları listeden çıkarma gerçekleşmeden önce borsadan kalan tokenleri geri çekme konusunda uyardı. Borsa, Ripple yerine ismi açıklanmayan diğer kripto para birimlerinin geçeceğini bildiriyor. Yaptığı son duyurusunda, belirli bir kripto para biriminin menkul kıymet olarak sınıflandırılıp sınıflandırılamayacağına karar vermek adına Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’ndan OSC’nin yönergelerini izlemesi gerektiğini belirtiyor. Borsa, düzenleyici ortam değişiklikleri olduğunda Ripple’ın platformda yeniden listelenebileceğini şu sözlerle belirtiyor:

“XRP‘nin durumunu izlemeye devam edeceğiz,  işler değişirse buna göre hareket edeceğiz.”

Kanada’nın önde gelen kripto borsalarından biri olan Newton da, bu ayın başlarında, Ripple (XRP) kripto para birimini listeden çıkaracağını duyurmuştu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun XRP’a karşı davası, yaklaşık bir yıl önce açılmış ve henüz davanın ne yönde ilerleyeceği netlik kazanmış değil. Bununla birlikte, Ocak ayında, Coinbase, Kraken, Binance.US ve diğer işlem platformları da dahil olmak üzere bir dizi ABD merkezli borsa, kripto para birimini çevreleyen düzenleyici belirsizlik nedeniyle XRP işlemlerini durdurmak için harekete geçti.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
rusya merkez bankası, yatırım fonlarının kriptoya yatırım yapmasını engelledi

Rusya Merkez Bankası, Yatırım Fonlarının Kriptoya Yatırım Yapmasını Engelledi

Sonraki Haber
shiba inu daha popüler!

Shiba Inu Daha Popüler!

İlgili Haberler