Kaldıraçlı İşlemlerde 400 Milyon Dolarlık Tasfiye

Cem Yilmaz
kaldıraçlı i̇şlemlerde 400 milyon dolarlık tasfiye kaldir
Bitlo

Bitcoin son 10 günün en düşük seviyesine gerilerken kaldıraçlı işlemlerde long pozisyonları olan kişiler toplamda 400 milyon dolarlık tasfiyeye uğradılar.

Bitcoin ve neredeyse tüm altcoinler dün yaşanan düşüşle kayda değer fiyat kayıplarıyla günü sonlandırdılar.

Bitcoin 25 Mart’tan bu yana en düşük fiyatına geriledi. Tasfiye edilen traderların sayısı 100.000’in üzerine çıktı ve toplam kaybedilen miktar 400 milyon doların üzerinde.

Bitcoin’in 48.000 doların üzerine çıkması ve üç ayın en yüksek seviyesine ulaşması Mart ayında yatırımcıların varsa zararlarını biraz da olsa kapattı. Altcoinlerde de bu durum benzer durumda oldu. Nisan ayı Mart ayına biraz daha durgun başladı ve Bitcoin değer kaybetmeye başladı. İlk başta geri çekilmelerden sonra yukarı doğru ilerlese de dün yaşanan düşüşlerden sonra 43.000 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Dünkü yaşanan düşüşlerden sonra Ethereum 3.200 dolara, Binance Coin 425 dolarda mücadele ederken Solana, Polkadot, Avalanche, MATIC, ATOM ve LINK günlük ölçekte yaklaşık %10 kaybetti.

Coinglass’tan alınan verilere göre, beklendiği gibi, bu artan oynaklık çok sayıda tasfiyeye neden oldu.

Kaynak, toplam tasfiyelerin 24 saatlik bir ölçekte 400 milyon doların üzerine çıktığını ve zarar gören kullanıcı sayısını 135.000 olarak gösteriyor.

En büyük kayıp ise Okex’te gerçekleşti ve neredeyse 5 milyon dolar değerindeydi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
east vs west on chain analizi

East vs West

Sonraki Haber
inflows on chain analizi

Inflows

İlgili Haberler