İtalyan Posta Servisi, Hyperledger Blok Zincir (Blockchain) Topluluğuna Katıldı

italyan-Posta-Servisi-Hyperledger-Blok-Zincir-Blockchain-Topluluguna-Katildi-akıllı-kontrat-smart-contrat-dlt

İtalyan posta servis sağlayıcısı Poste Italiane, 29 Ocak’ta yayınlanan Cointelegraph Italia‘nın haberine göre Hyperledger blok zincir (blockchain) topluluğuna katıldı.

Hyperledger, blok zincir (blockchain) ve Dağıtılmış Defter Teknolojisi (Distributed Ledger Technology (DLT)) için açık kaynaklı standartlar oluşturmayı hedefleyen Linux Vakfı tarafından yürütülen ortak bir projedir. American Express, Cisco, Intel, JPMorgan, Deloitte ve Huawei gibi çeşitli endüstri liderlerini içerir.

Poste Italiane basın bülteninde, Hyperledger’a katılmanın hizmetin Deliver 2022 İş Planı ile tutarlı olduğunu belirtti. Planın bir kısmı, ajansın operasyonlarında yeni teknolojilerin kazanılmasını ve hızlandırılmasını içermektedir.

Duyuru, blok zincir (blockchain) teknolojisinin “güvenlik, şeffaflık, birlikte çalışabilirlik ve gizlilik sorunlarına etkili bir cevap” olduğunu belirterek, veri korumasına özel önem veriyor.

Amerikan kurye teslimat hizmetleri devi FedEx, Eylül 2018’de Hyperledger’e katıldı. FedEx CEO’su Fred Smith daha önce blok zincir (blockchain) teknolojisinin tedarik zincirleri için “büyük etkileri” olduğunu belirtti. Smith, “Tedarik zinciri, nakliye ve lojistik konularında büyük etkileri olduğuna eminiz.” dedi.

Geçtiğimiz hafta, İtalyan Senatosu’ndaki bir komite, DLT tabanlı teknolojiler ve akıllı sözleşmeler için tanımları sağlayan blok zincir (blockchain) endüstrisi düzenlemesinde yapılan bir değişikliği onayladı. Değişiklik ayrıca, blok zinciri (blockchain) ile çalışan bir dijital veri kaydının, kayıt sırasında belgelerin yasal olarak doğrulanmasını sağlayacağını belirtiyor.

Senato’nun “filtre komiteleri” nden onay almasının ardından, önerilen değişikliğin şimdi Milletvekilleri Odası ve Cumhuriyet Senatosu tarafından onaylanması gerekiyor. Kararnamenin yürürlüğe girmesinden sonra, mevzuatın teknik yönleri Bakanlar Konseyi Başkanlığı görevinde bulunan Dijital İtalya Ajansı tarafından denetlenecektir.

Bir Cevap Yazın