İşte Fed Başkanı Powell’ın Mart Ayı Faiz Açıklaması, Powell Sinyali Verdi!

Enes Cebe
i̇şte fed başkanı powell’ın mart ayı faiz açıklaması, powell sinyali verdi!
Bitlo

Son zamanlarda dünyanın gündemi sürekli değişiyor. Artan jeopolitik risklerin eşiğinde Fed’in uygulayacağı para politikası ise merak konusu. 

Federal Reserve Başkanı Jerome Powell’ın ABD Temsilciler Meclisi’nin Finansal Hizmetler Komitesi’ndeki sunumu paylaşıldı. BloombergHT’nin haberine göre Powell Mart ayında faiz artırımının uygun olduğunu düşündüğünü ifade etti.

Fed Eyalet Başkanları Ne Demişti?

Hatırlanacağı üzere Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic CNBC’ye verdiği röportajda Fed’in bu yıl yükselen enflasyona karşı 3 veya 4 kez faiz artırımı yapabileceğini söylemişti.

Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester ise faiz oranlarının 2015’teki sıkılaşma döngüsünden daha hızlı bir şekilde artabileceğini söylemişti

Eski ABD Hazine Bakanı: Fed Her Toplantıda Faiz Artırabilir

Eski ABD Hazine Bakanı Lawrence Summers, Bloomberg ile yaptığı bir röportajda, her yatırımcının Fed’in önümüzdeki her toplantıda faiz artırma olasılığına karşı hazırlıklı olması gerektiğini söylemişti.

JP Morgan Sağlık Konferansı’nda konuşan JP Morgan CEO’su Jamie Dimon, bu yıl faiz artırımının beklenenden fazla olabileceğini ima etmişti. Ona göre Fed, bu yıl en az 4 kez faiz artırımı yapacak. 

Faiz oranlarının ekonomiye nasıl etki edeceği konusunda Paranfil olarak bir yazı hazırlamıştık. Şüphesiz ilerleyen süreçte Fed’in alacağı kararların ekonomiye ciddi etkileri olacak.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
localbitcoins’ten ukraynalı kullanıcılara ücretsiz i̇şlem

LocalBitcoins’ten Ukraynalı Kullanıcılara Ücretsiz İşlem

Sonraki Haber
şubat ayında en i̇yi performans gösteren 5 kripto para! anc

Şubat Ayında En İyi Performans Gösteren 5 Kripto Para!

İlgili Haberler