Interpol, Do Kwon Hakkında Kırmızı Bülten Sürecini Başlattı!

İpek Kulaksız
interpol, do kwon hakkında kırmızı bülten sürecini başlattı! interpol do kwon hakkinda kirmizi bulten surecini baslatti
Bitlo

Tüm kripto para ekosisteminin neredeyse çökme noktasına gelmesine neden olan Terra LUNA çöküşünün sorumlusu Do Kwon hakkında Interpol, kırmızı bülten süreci başlattı.

Dün resmi Twitter hesabı üzerinden, “Kaçmadım. Herkesle ve her devlet yetkilisiyle konuşmaya hazırım” şeklinde paylaşımda bulunan Do Kwon hakkında Interpol’ün kırmızı bülten çıkarma ihtimali olduğundan söz edildi. Güney Kore’de Do Kwon hakkında pek çok soruşturma yürütülüyor. Güney Kore savcılarına Interpol’ün dahil olup olmayacağı sorulduğunda, “Bir süreç başladı” yanıtı verildi. Hatırlatmak gerekirse, bir kişi hakkında kırmızı bülten çıkarılması, pek çok ülkenin kolluk kuvvetlerinin o kişi hakkında ortak çalışma yürütmesi anlamına gelir.

Kwon, uzlaşmaya gitmiyor

interpol, do kwon hakkında kırmızı bülten sürecini başlattı! interpol do kwon hakkinda kirmizi bulten surecini baslatti1

Do Kwon hakkında tüm uzlaşma çabalarına karşı olumsuz bir seyir yaşandığı dile getiriliyor. Öyle ki, Güney Kore merkezli en büyük haber ajanslarından Yonhap, ülkenin savcılarından elde ettikleri bilgilere dayanarak hazırladıkları haberlerinde, Kwon’un hiçbir şekilde uzlaşmak için adım atmadığı ve soruşturmayı sürdüren savcılara, avukatları aracılığıyla sorguya katılmak gibi bir düşüncesi olmadığı mesajını ilettiğini aktarıyor.

Terra Classic (LUNC) ve Terra LUNA geçtiğimiz haftalarda ciddi bir yükseliş sağlamıştı. Bu hafta gelindiğince LUNC 0,0028 dolar, Terra LUNA ise 2,63 dolardan işlem görüyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
kripto stratejisti justin bennett, 2018 krizini i̇şaret etti! kripto stratejisti justin bennett yatirimcilari korkuttu1

Kripto Stratejisti Justin Bennett, 2018 Krizini İşaret Etti!

Sonraki Haber
sweat

SWEAT Coin’de Hedefe Ulaştık! SWEAT Kaç Dolar Olacak?

İlgili Haberler