İngiltere Düzenleyicisi Floki Inu Reklamlarını Yasakladı!

Enes Cebe
i̇ngiltere düzenleyicisi floki inu reklamlarını yasakladı! ingiltere 1132x670 1
Bitlo

İngiltere’nin Reklam Standartları Kurumu (ASA), meme kripto para birimi Floki Inu’nun reklamlarını “sorumsuz” olduğu için yasakladığını söyledi.

Floki Inu tokeninin reklamı geçen yıl Londra’nın otobüslerinde ve metro ağında “Missed Doge? Get Floki” sloganıyla duyurulmuştu.

i̇ngiltere düzenleyicisi floki inu reklamlarını yasakladı! fbafygguuai5a21

Reklam Neden Yasaklandı?

Reklam düzenleyicisi, reklamların, yatırımcıların kripto para birimine yapılan yatırımları kaçırma korkusunu “sorumsuzca istismar ettiği” sonucuna vardı.

ASA, Floki Inu’nun henüz dogecoin satın almamış kullanıcıların daha yeni bir alternatife yatırım yapmalarını önerdiğini, böylece fiyatın da hızlı bir şekilde değer kazanacağını ima ettiğini söyledi.

Floki Inu, reklamın “bilgili yatırımcıyı” hedeflediğini ve kripto para yatırımında pek bilgisi olmayan “ortalama müşteri”nin reklamla ilgilenmesinin pek mümkün olmayacağını savundu.

Ancak ASA, kriptonun “yüksek nitelikli ve güncel bir konu” olduğu ve reklamların “genel bir kitleye” yönelik olduğu sonucuna vardı. Düzenleyiciye göre reklamlar “şikayet edici biçimde” görünmemelidir.

Temmuz 2021’de piyasaya sürülen Floki Inu, yazı esnasında CoinMarketCap verilerine göre 0,00046 ABD dolarından işlem görüyor. Floki Inu tokeni,  4 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,003437 dolara ulaşmıştı. 

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
percent supply in profit on chain analizi

Percent Supply in Profit

Sonraki Haber
rusya-ukrayna savaşı kripto düzenlemesine mi sebep olacak? fed başkanı uyardı!

Rusya-Ukrayna Savaşı Kripto Düzenlemesine mi Sebep Olacak? Fed Başkanı Uyardı!

İlgili Haberler