IBM, Libra Kripto Para Biriminde (Cryptocurrency) Facebook ile Çalışmaya Açık Olduğunu Söyledi

IBM-Libra-Kripto-Para-Biriminde-Cryptocurrency-Facebook-ile-calismaya-Acik-Oldugunu-Soyledi-blok-zincir-blockchain

CNhem’in 23 Eylül’de bildirdiğine göre, teknoloji şirketi International Business Machines (IBM), Libra kripto parası (cryptocurrency) üzerinde Facebook ile çalışmaya açık.

IBM’in blok zincir (blockchain) hizmetleri genel müdürü Jason Kelley, şirketin blok zincirin (blockchain) bir takım sporu olduğunu” belirterek, uzayda işbirliğini teşvik etmek istediğini söyledi. Ayrıca, firmanın Facebook ile işbirliği yapma fikrine açık olduğunun altını çizdi:

“Müşterilerimiz [Facebook] ile çalışmaya hazır ve bunları bir araya getirmek için hepsiyle çalışmaya hazırız.”

Tokenizasyon, kripto para birimleri (cryptocurrency) değil

IBM, şirketin “bankacılıktan tedarik zinciri yönetimine kadar her şeyde şeffaflığı” sağladığını iddia ettiği kendi blok zincirini (blockchain) yarattı.

Kelly, firmanın Libra Birliği’ne katılmakla ilgilenip ilgilenmediğini söylemedi. Facebook’un sektöre girişinin meşruiyetini arttırmaya yardımcı olduğunu kabul etmesine rağmen.

Bununla birlikte, fiili para birimleri veya hisse senetleri de dahil olmak üzere herhangi bir varlığın dijitalleştirilmesine izin veren yerine tokenizasyona odaklanarak kripto para birimlerinden (cryptocurrency) uzaklaştı. Dedi ki:

Libra hakkında konuşuruz ve insanlar bunun başka bir kripto para (cryptocurrency) olduğunu söyler. […] Kriptoyu bir kenara bırakın ve tokenizasyon hakkında konuşun, çünkü hakkında konuştuğumuz şey bu.”

Facebook, Facebook’un planlanan Libra kripto para (cryptocurrency) birimi olan Calibra’nın müşteri hizmeti için AI (yapaya zeka) tabanlı sohbet botu başlangıç Servicefriend’i satın aldı.

Bir Cevap Yazın