Hindistan Hükümeti, Kripto Paraları Yasaklamak Konusunda Kararlı

Özlem Özbek
hindistan hükümeti, kripto paraları yasaklamak konusunda kararlı 1 6
Bitlo

Kripto paraların yasa dışı işlerde kullanılması, sektöre dair olumsuz düşünceleri beraberinde getirirken hükümetler, keskin sınırlar çizmek istiyor. 

Kripto paralarla ilgili küresel anlamda pek çok düzenleyici zaman zaman yoğun baskılarla karşı karşıya kalıyor. Kripto varlıkların yasa dışı kullanılmasından doğan sorunlar, sektöre dair olumsuz bir düşünceleri de beraberinde getiriyor. Bu konuyla ilgili hala keskin sınırlar çizilmiş değildir. Bu anlamda pek çok ülke çalışmalarına devam ederken Hindistan, yasaklama politikasını devreye sokmaya hazırlanıyor. Daha öncesinde kripto varlıklara vergi getiren Hindistan Hükümeti şimdi ise kripto paraları yasaklamayı düşünüyor.

Hindistan’dan kripto yasağı gelebilir

Hindistan Merkez Bankası (RBI), kısa süre içerisinde parlamentoya yapılan açıklamada, “kripto para birimlerinin yasaklanması gerektiği” görüşünü savunduğunu ve aynı zamanda dijital varlıkların belirsizliğinin de arttığı belirtildi. Ülkenin Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, kripto varlıklar hakkında düzenlemeler yapılması gerektiğinin altını çizerken şu ifadeleri kullandı;

“Kripto para birimleri tanım gereği sınırsızdır ve düzenleyici arbitrajı önlemek için uluslararası işbirliği gerektirir. Bu nedenle, herhangi bir düzenleme veya yasaklama mevzuatı, ancak risklerin ve faydaların değerlendirilmesi ve ortak sınıflandırma ve standartların evrimi konusunda önemli uluslararası işbirliğinden sonra etkili olabilir”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
mayıs'tan haziran'a nft'de %74'lük düşüş yaşandı 2 4

Mayıs’tan Haziran’a NFT’de %74’lük Düşüş Yaşandı

Sonraki Haber
rusya, neden kripto para yasağı çıkardı? 1 7

Rusya, Neden Kripto Para Yasağı Çıkardı?

İlgili Haberler