Harmony’den Çalınan Fonlarını Kurtarmak için 1 Milyon Dolarlık Ödül

Özlem Özbek
harmony'den çalınan fonlarını kurtarmak için 1 milyon dolarlık ödül 1 6
Bitlo

Harmony, Horizon köprüsünden çalınan fonlarını kurtarmak için 1 milyon dolarlık ödül veriyor. Bunun yanı sıra bilgisayar koranlarına karşı geri vermeleri halinde herhangi bir şikayette bulunmayacaklarını da vaat etti.

Harmony, geçtiğimiz günlerde bir bilgisayar korsanı tarafından Horizon köprüsünden 100 milyon doları kendi hesabına geçirdiğini açıkladı. Bunun yanı sıra blok zinciri, 26 Haziran yani bugün fonlarını geri alabilmek ve toparlanabilmek için 1 milyon dolarlık bir ödül teklifinde bulundu. Bu duyuru kapsamında, çalınan fonlarını geri alabilmek için benzer şekilde fonlarını kaybeden kurumların takip ettiği yolu izliyor. Harmony daha önce “suçluyu belirlemek ve çalınan fonları geri almak için ulusal makamlar ve adli tıp uzmanlarıyla birlikte çalışmaya başladığını” belirtmişti.

Ödülün duyurulmasında esas amaç, bilgisayar korsanını soygundan elde edilen geliri geri vermeye teşvik etmek için bir adım olarak görülüyor. Bununla beraber paraların iade edilmesi halinde herhangi bir suç duyurusunda bulunulmayacağı da aktarıldı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
arnavutluk’da 2023 yılından i̇tibaren kripto vergilendirilmesi başlıyor! o

Arnavutluk’da 2023 Yılından İtibaren Kripto Vergilendirilmesi Başlıyor!

Sonraki Haber
ayı piyasasının en kötüsü 2022 oldu 2 6

Ayı Piyasasının En Kötüsü 2022 Oldu

İlgili Haberler