Glassnode Studio

Cem Yilmaz
glassnode studio on chain analizi
Bitlo

On-Chain Analizi serimizde daha önce LookIntoBitcoin web sitemizdeki indikatörlerimizi incelemiştik, bu yazımızda Glassnode Studio web sitemize giriş yapacağız, sitemizde hangi indikatörler var bizlere ne gibi faydalar sağlayabilecek onlara bakacağız.

glassnode studio ekran resmi 2022 02 15 10.13.25

Glassnode Studio web sitemize girdiğimizde böyle bir ekran ile karşılaşıyoruz. İstediğimiz indikatörlere sol taraftaki kısımlardan ulaşabiliyoruz. Adresses kısmına girdiğimizde farklı 38 tane adresler ile ilgili alt indikatörler olduğunu görebilmekteyiz. Bu indikatörlerin bir kısmının ücretli olduğunu söylemekte fayda var.

glassnode studio ekran resmi 2022 02 15 10.26.27

Bakılması gereken en temel indikatörlerden biri Number of New Addresses’dir. Bu sayı söz konusu kripto paranın büyüme ve adaptasyonu hakkında kayda değer bir veri sunmaktadır. Grafiği incelediğimizde adres sayısındaki artışın, yani turuncu kısmın fiyata olumlu etki ettiğini görmekteyiz. Turuncu kısımdaki ani artışların da yeni fiyat seviyelerini getirdiğini görmekteyiz. Bitcoin tutan bir kişisiniz diyelim mutlaka kontrol etmemiz gereken indikatörlerden biridir. Altcoinlerde yatırımlarınız varsa da bakmakta yarar var çünkü Bitcoin’in hareketine göre altcoinler de hareket yapıyorlar desek yanlış olmayacaktır.

Miners diye bir bölümümüz var sitemizde burası da bize Bitcoin madenciliği hakkında bilgi vermektedir. Hash oranı, madencilere ödenen işlem ücretleri, blok sayısı gibi grafiklere de ulaşabiliyoruz.

glassnode studio ekran resmi 2022 02 15 12.28.50

Hash oranı ile ilgili de şu bilgiyi vermekte fayda zannedilenin aksine bir işlem gerçekleşiyor. Hash oranı artıyor ve fiyat artıyor gibi bir düşünce olabilir, bu bu durumun tam tersi aslında Bitcoin fiyatı artıyor daha sonra hashrate oranı artıyor diyebiliriz.

On-Chain Borsa Aktiviteleri gibi bir alanımız var sitede, bu alanda biz borsalara giren miktar, çıkan miktar, bakiyelerde ne kadar var gibi sorulara cevap bulabileceğimiz bir alandır. Bu da bize şu anlamda fikir sağlamaktadır; Satış veya hodl durumu anlamında bize önemli cevaplar verecektir.

Tepe ve dip indikatörleri mevcuttur. Bunları da ilerleyen yazılarımızda konuşacağız. Balina sayıları balina artışları gibi indikatörler de mevcut ancak ücretli olduğunu belirtmeliyiz.

Serimizin bu yazısında Glassnode Studio web sitesini anlatmaya çalıştık. ​​Bu web sitemize devam edeceğiz indikatörlerimizi işlemeye başlayacağız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bakkt, kusursuz kripto deneyimi i̇çin valliance bank ile anlaştı

Bakkt, Kusursuz Kripto Deneyimi İçin Valliance Bank ile Anlaştı

Sonraki Haber
fundstrat'tan tom lee'ye göre bitcoin, 200 bin doları hangi şartlarda görebilir? 049 f0229383

Fundstrat’tan Tom Lee’ye göre Bitcoin, 200 Bin Doları Hangi Şartlarda Görebilir?

İlgili Haberler