Gemini, Kripto Fonu Yöneticileri için Tam Hizmet Paketini Başlattı

Bir kripto borsası ve saklama sorumlusu olan Gemini, bugün fon yöneticilerine saklama, takas, ticaret yürütme ve ETF’lere, kapalı uçlu fonlara ve diğer sermaye piyasası hizmetlerini sağlamak için yeni bir küresel teklifin – Gemini Fund Solutions ™ – lansmanını duyurdu. diğer fon araçları.

Kripto para birimine olan ilgi hızla artarken, kripto fonları , müşterilerinin portföylerine kripto maruziyeti eklemek isteyen fon yöneticileri için giderek daha çekici bir seçenek haline geldi. Ancak bugüne kadar, bu hizmetleri, fon çıkaran kuruluşlara sunma pazarı parçalanmış durumdadır.

Gemini’nin düzenlenmiş ve güvenli platformu, kurumlar için özel olarak oluşturulmuştur ve fon yöneticilerine, tüm temel altyapıyı tek bir yerden yönetirken müşterilerine sorunsuz bir şekilde kripto ürünleri sunma olanağı sağlar.

Gemini Küresel İşletme Başkanı Dave Abner , “Çeşitli yöntemlerle küresel pazarlara gelen çok sayıda kripto fonu var ve bu da yatırımcılarına kripto ürünlerini getiren kurumların sayısını büyük ölçüde artırıyor” dedi.

Gemini Fon Çözümleri, ilk katılım ve uygulama boyunca fon verenleri her adımda destekleyecek ve Gemini Fon Çözümlerinin sistemlerine ve iş akışlarına sorunsuz bir şekilde entegre edilmesini sağlamaya yardımcı olmak için teknik destek ve sürekli operasyonel uzmanlık sağlayacaktır. Gemini, yatırım yapmayı düşünen kurumlara kripto pazarı çevresinde eğitim vermeye devam ederken, aynı zamanda kripto likidite sağlayıcıları için merkezi bir merkez görevi görerek genel ekosistemin büyümesine yardımcı olacak.

Birleştirilmiş 500 milyon dolardan fazla değerde bitcoin ETF’leri başlatan fon düzenleyicileri olan Purpose Investments ve Evolve Funds Group , müşterileri için birleşik kripto hizmetlerine erişmek için Gemini Fund Solutions’ı çoktan devreye aldı. İkizler Fon Çözümleri yine güvenli tutan ve için kripto varlıklarını koruyan 3iQ , CI Küresel Varlık Yönetimi , Galaxy , ve Ninepoint Partners kümülatif olarak yaklaşık 2 milyar $ yönetmek, Bitcoin ve Ethereum.

Purpose Investments’ın kurucusu ve CEO’su Som Seif , ” Gemini tarafından sağlanan hizmetler ve daha da önemlisi, Purpose Bitcoin ETF’nin başlatılması ve başarısı için çok önemli oldu ” dedi. Gemini vizyonumuzu gerçeğe dönüştürdü ve yenilikler yapmamıza ve kripto para birimine erişimi gerçekten demokratikleştirmemize izin verdi. “

Gemini Fund Solutions, sektörün en yüksek finansal ve güvenlik uyumluluk standartlarıyla desteklenmektedir. Gemini, yatırımcılar için ürünleri güvenli bir şekilde yönetmek için temel bir gereklilik olan Deloitte tarafından onaylanan SOC 1 Tip 2 ve SOC 2 Tip 2 sınavlarını tamamlayan dünyadaki tek borsa ve saklama kuruluşudur.

Gemini Hakkında

Gemini, müşterilerin bitcoin , bitcoin cash , ethereum , litecoin ve zcash gibi 30’dan fazla kripto para birimini satın almasına, satmasına ve saklamasına olanak tanıyan bir kripto borsası ve koruyucusudur . Gemini, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı ve New York Bankacılık Yasası tarafından belirlenen sermaye rezerv gereksinimlerine, siber güvenlik gereksinimlerine ve bankacılık uyum standartlarına tâbi bir New York vakıf şirketidir. Gemini, bireyi kripto yoluyla güçlendirmek için ikiz kardeşler Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından 2014 yılında kuruldu.

Bir Cevap Yazın