GBTC’de Short Pozisyon Açanlar %50 Kar Elde Etti

Özlem Özbek
gbtc'de short pozisyon açanlar %50 kar elde etti 1 30
Bitlo

Son iki ayda Bitcoin’de yaşanan sert düşüşler, en büyük kripto para ürünlerine short işlem açanların %50’ye yakın kart elde etmesini sağladı.

Mayıs ayında Terra LUNA’nın çöküşüyle başlayan sert düşüş süreci, Haziran’a gelindiğinde ise Celsius, Vauld, 3AC ve Voyager gibi platformların iflaslarıyla daha da sertleşti. Bu süreçte aşağı yönlü hareket eden Bitcoin (BTC), lider kripto paranın düşüşüne yatırım yapan için büyük bir fırsat yarattı. Öyle ki Grayscale’in GBTC’sinin düşüşüne yatırım yapanların karı sadece 1,5 ayda %50 oranına yaklaştı.

Bir buçuk ayda %50 artış

Bloomberg tarafından aktarıldığı üzere BTC odaklı ürünlerin en popülerlerinden Grayscale firmasının çıkardığı GBTC’de kar oranı sadece bir buçuk ayda %50 yaklaşmış durumdadır.

ETF analiz firması S3 Partners’ın başında yer alan Ihor Dusaniwsky, GBTC’nin bütün EFT’ler arasında en çok kar elde ettiren ikinci ürün olduğunun altını çizdi. İlk sırada ise DRXN DAILY bulunuyor. Hatırlatmak gerekirse SEC, Grayscale’in ETF başvurusunu reddetmişti, bu sebeple Grayscale bri ETF değildir. Ancak Dusaniwsky’a göre, pek çok yatırımcı GBTC ürününü bir borsa yatırım fonu olarak değerlendirdiği için analiz firması S3 Partners, listeye GBTC’yi de dahil etti.

 

 

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
justin sun:

Justin Sun: “Tesla’nın Bitcoin Satması Harika Oldu”

Sonraki Haber
abd’de kongre üyeleri arasında stablecoin anlaşmazlığı büyüyor 3 5

ABD’de Kongre Üyeleri Arasında Stablecoin Anlaşmazlığı Büyüyor

İlgili Haberler