Galaxy Digital’den Novogratz: Bitcoin Daha Fazla Düşmez

Mike-Novogratz-Crypto-Market-Galaxy-Digital’den-Novogratz-Bitcoin-Daha-Fazla-Dusmez-btc-kripto-para-cryptocurrency

Eski Goldman Sachs partneri ve kripto ticaret bankası Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz, 18 Aralık’ta Bloomberg tarafından yayınlanan bir röportajda Bitcoin (BTC) fiyatının daha da düşmesini beklemediğini söyledi.

Bloomberg televizyonunda konuşan Novogratz, piyasada yaşanan durgunluğa rağmen, Bitcoin fiyatında daha fazla düşüş olmayacağını belirtti. Novogratz, Bitcoin fiyatının öngörülebilir gelecekte 3.000 ila 6.000 dolar arasında kalacağını belirtti.

Novogratz, makro ticaret ortamının dijital varlık pazarından daha ilginç hale geldiğini söyledi:

“Makro için serin bir çağa giriyoruz. Kripto, artık makroya karşı daha az heyecan verici. Makrolar yıllardır oldukça sıkıcıydı ve kripto gerçekten heyecan vericiydi.”

Yatırımcı ayrıca, Bitcoin‘in dünya genelindeki bilgi işlem sistemi web 3.0 ile birlikte dijital bir servet deposu olacağının “kesin olduğunu” belirtti. Novogratz’ın görüşüne göre, yakın gelecekte “sınırlı sayıda ortaklık, fon, sanat ve “her tür şey gibi” çok sayıda belirtilmiş nesne” olacak.

Aralık ayında, Novogratz kripto para piyasası performansını bir “metadon kliniğine” benzetmişti. Bitcoin‘in 2017’nin sonlarında – ki bu da madeni para başına 20.000 $ ‘dan fazla olan bir uyuşturucunun – meteorolojik büyümesini karakterize etti. O dönemi “spekülatif bir mani” olarak nitelendirdi. “kitle artık daha ayık – uyuşturucu gitti.” O zaman, hedge fon yöneticisi, piyasanın “kötümserlik” ve “korku” ile karakterize olduğunu ve lider kripto para biriminin “sıfıra gitmesini” beklediğini söyledi.

Kasım ayında Novogratz, kripto para biriminin “gelecek sene dönmesini” beklediğini, çünkü “fiyatlar yeniden harekete geçeceğini” söyledi. Novogratz, finansal kurumların “kripto para birimi fonlarına yatırım yapmaktan, gelecek yılın ilk çeyreğinde kripto paraya yatırım yapmaktan” geçeceğini öngörüyor.

Bir Cevap Yazın