Fundstrat’tan Tom Lee, Bitcoin’in (BTC) “On En İyi Gününü Kuralını” Hatırlatıyor

Fundstrat-Tom-Lee-Bitcoin-BTC-On-En-iyi-Gununu-Kuralini-Hatirlatiyor-kripto-para-cryptocurrency-bakkt-bull-bear-price

Fundstrat kurucu ortağı Thomas Lee, 28 Eylül’de panik satışına karşı zamanında bir hatırlatma tweet attı ve Bitcoin (BTC) kazançlarının çoğunun yılın en iyi on işlem gününde gerçekleştiğini hatırlattı. Aslında, bu en iyi on gün hariç, Bitcoin (BTC) yılda %25 azaldı.

Fundstrat’ın “en iyi 10 günü”

Herhangi bir yılda, bu kurala göre Bitcoin (BTC) fiyatındaki kazanımların büyük çoğunluğu sadece en büyük on işlem gününde gelir. 2017’nin son boğa piyasası boyunca, bu on günde %1.136 inanılmaz bir fiyat yükseldi. Ancak, 2018 ayı piyasası boyunca bile, en iyi on gün %66 genel kazanç gördü.

Ancak bu günlerin dışlanması çok farklı bir hikaye anlatıyor. 2013’ten bu yana çoğu yılda, bu 355/6 günler esas olarak oldukça büyük kayıplar gördü.

2017 etkileyici %232 kazanç elde ederken 2018, %140 zarar gördü. Benzer şekilde, 2013 ve 2014 de sırasıyla %199 ve %133 oranında zarar görmüştür.

Aslında, 2013‘ten bu yana, en iyi on gün hariç, Bitcoin (BTC) %25 ortalama yıllık zarar gördü.

“Ticarette bu kadar iyi misiniz?”

Lee, “Ticarette bu kadar iyi misiniz?” Diye sorarak duygusal işlem kararları vermemeye karşı uyarır.

Holdingin alım satım işleminden daha iyi bir strateji olduğu fikri açık. Bununla birlikte, Lee ayrıca kripto para (cryptocurrency) kışının geri gelebileceğini düşünerek, boğa pazarlarında bile çok sayıda ağır kayıp gününün olacağını öne sürmektedir.

Bitcoin (BTC) şu anda 8000 $ işaretinin etrafında ilerliyor. Bu yıldan yıla kadar yaklaşık %110 kazanç temsil eder.

Tom Lee, Bitcoin (BTC) ve kripto para (cryptocurrency) kurumsal ticaret platformu Bakkt’ın lansmanından güven kazanacağını söyledi.

Bir Cevap Yazın