FTX ABD Başkanı Brett Harrison, Bu Kripto Kışını Diğerlerine Benzetti

Özlem Özbek
ftx abd başkanı brett harrison, bu kripto kışını diğerlerine benzetti 17
Bitlo

FTX US kripto borsası başkanı Brett Harrinson, kripto paraların mevcut durumunun iyi olmadığını kabul etti. Ancak Harrinson, bu ayı piyasasının geçmiştekiler ile benzer olduğuna inanıyor. 

Başkan, risk sermayesi şirketleri ve dijital varlık endüstrisindeki yatırımları kripto dünyasını yeniden canlandıracak dedi. Gelecek süreçte kripto endüstrisinin sorunlarını çözeceğine inandığını belirten Harrinson, bu kripto kışını diğerlerine benzetti.

Akıştaki sermaye kripto sektörünü canlandıracak

Birkça, makroekonomik faktör tarafından teşvik edilen dijital varlık piyasası son haftalarda önemli ölçüde düşüş yaşadı. geçtiğimiz hafta sonu Bitcoin 18.000 doların altına düşerek, son 18 ayda görülmeyen bir seviyede seyretti. başkan Harrison, bu olumsuz durumlar karşısında pek de endişeli bir yaklaşıma sahip değil. CNBC’ye yakın zamanda vermiş olduğu br röportajda, ayı piyasaları daha önce de geldiği üzere insanları tedirgin etmeyi başarıyordu ancak bitcoin her zaman galip gelmeyi başardı şeklinde söylemleri bulunuyor.

Harrinson, aynı zamanda yaşanan bu kripto kışının 2018’de dahil olmak üzere o yıllar ve öncekilerle oldukça benzer olduğunu dile getirdi. Bununla beraber başkan; yeni bir boğa piyasasının pervanesinin, sektöre büyük kazançlar dağıtmaya başlayan risk sermayesi firmaları olacağını düşünüyor:

“Bu şirketler yeni ürünler ve yeni hizmetler ile ortaya çıktıkça ekosistemi destekleyeceğini ve sonunda kripto dünyasını geri getireceğini düşündüğümüz kriptoya akan çok büyük miktarda risk sermayemiz var.”

Daha sonra ise Harrison, bitcoin’in doğası ve merkez bankalarının, hükümetlerin kontrol etmediğini söyledi. Bununla beraber dünyanın herhangi bir yerine “güvenli ve anında” aktarılabilen bir değer deposu olarak ortaya çıktığını da belirtti.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
sec ve ripple dava sonucu beklenirken, xrp yükselişe geçti 16 3

SEC ve Ripple Dava Sonucu Beklenirken, XRP Yükselişe Geçti

Sonraki Haber
yasadışı kripto üretimi ve ticaretine karşı, rus parlamentosu’ndan yeni tasarı 17 1

Yasadışı Kripto Üretimi ve Ticaretine Karşı, Rus Parlamentosu’ndan Yeni Tasarı

İlgili Haberler