FLOW, Neden Yükselişe Geçti?

Özlem Özbek
flow, neden yükselişe geçti? 4 1
Bitlo

Kripto varlıkların son dönemler içerisinde hareketli bir şekilde seyretmesi, zaman zaman tartışmalara sebep olsa da bazı projeler yükseliş seyretmeye devam ediyor.

Kripto paralar hareketli seyrediyor olsa da bazı projelerin yükselişe geçmesindeki temel sebep, bu kripto paraların yerel varlıklar olmasıdır. Yakın zaman içerisinde Meta ile adını duyurması başaran Flow’da bunlardan biridir. Instagram’ın NFT özelliğini 100 ülkeye kadar sunması ve MFT’ler için Flow’un kullanacağı haberleri Flow’un yüzde 40’ın üzerinde değer kazanmasına yardımcı oldu.

Flow’un yükseliş sebepleri nelerdir?

Flow, özellikle NFT, GameFi ve merkeziyetsiz uygulamalar geliştirmeye yönelik olarak yüksek performanslı bir Blockchain ağı olarak tasarlandı. Genel blockchain ağlarından farklı olarak Flow, oyun içi öğeler gibi NFT’lerle etkileşim halinde olan milyonlarca kişi için verimli bir şekilde ölçeklendirme yapmak için inşa edilmiştir. Bu sayede bu durum oldukça yüksek TPS’lerde çalışmalarına yardımcı oluyor.

Yakın zaman içerisinde Instagram’ın NFT’leri için Ethereum, Solana, Polygon ve Flow ağlarını test ederek güvenilirliğini artırıyor. Bu çalışmaların ardından Flow ağına yönelik hareket eden Instagram, yakın zaman içerisinde NFT özelliğini 100 ülkede daha kullanıma sundu. Flow’a odaklanıldı ve bu durumda Flow’un neden yükselişe geçtiğini gösterdi.

 

 

 

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
shiba inu, performansıyla yatırımcıları etkiliyor! 2 1

Shiba Inu, Performansıyla Yatırımcıları Etkiliyor!

Sonraki Haber
shiba inu artarken, bone harekete geçti! 6

Shiba Inu Artarken, BONE Harekete Geçti!

İlgili Haberler