Fed Başkanı Powell: Faiz Artışları Enflasyonu Yavaşlatacak

Özlem Özbek
fed başkanı powell: faiz artışları enflasyonu yavaşlatacak 17
Bitlo

“2022’de Merkez Bankacılığı” paneline katılan Powell, ABD ekonomisinin güçlü bir yapısı olduğunu ancak, faiz artışlarıyla büyümenin önüne geçileceğini söyledi. 

29 Haziran günü gerçekleşen “2022’de Merkez Bankacılığı” paneline Fed Başkanı Jerome Powell’da katıldı. Fed Başkanı Jerome Powell, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde ve İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey panel kapsamında konuştu. ABD ekonomisinin güçlü olduğuna değinen Powell, “yumuşak iniş mümkün ama zorlu olacak” dedi. Lagarde düşük enflasyon dönemine geri dönmenin mümkün olmadığını belirtti.

AMB Başkanı Lagarde düşük enflasyon ortamına geri dönülemeyeceğini dile getirirken, enerjinin enflasyonun artmasında önemli bir etkisi olduğunun altını çizdi. Bailey ise dünyayı saran enflasyonu düşürmeyi hedeflediklerini ve enflasyon konusunda kalıcı bir yükseliş seyrederse daha güçlü tepkiler vereceklerini aktardı. Başkan gelecek ay içerisinde 50 baz puan faiz artışı ihtimalini reddetmedi ve “Daha fazlasını yapmamız gereken koşullar olabilir” dedi.3 büyük Merkez Bankası’nın Başkanı küresel anlamda bir sorun haline gelen enflasyonu düşürmek için çalışmalara devam ediyorlar.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
21shares'in sunduğu önlemler, ayı piyasasını atlatmakta yardımcı olabilir! 16 4

21Shares’in Sunduğu Önlemler, Ayı Piyasasını Atlatmakta Yardımcı Olabilir!

Sonraki Haber
özbekistan’da kripto para madenciliği yasallaştı! oz

Özbekistan’da Kripto Para Madenciliği Yasallaştı!

İlgili Haberler