FED Artışından Sonra BTC 13.000 Dolara Düşer mi?

Özlem Özbek
fed artışından sonra btc 13.000 dolara düşer mi? 8 1
Bitlo

BTC, Federal Rezerv tarafından akşam saatlerinde önemli oranda faiz artırımı yapılmasından önce Çarşamba günü düşmeye devam etti. Kripto para piyasasının en önemli para birimi Bitcoin, tahmin edilenden çok daha yüksek bir ABD enflasyon değerlerinin ardından geçtiğimiz haftadan bu yana %30 oranında düşüş yaşadı. Günün akşam saatlerinde açıklanacak olan FED faiz artırımına, BTC’nin nasıl tepki vereceği merak ediliyor. Teknik değerlere bakıldığında, düşüş yönü devam ederse, BTC’nin 13.000 dolara kadar düşme ihtimali olduğu değerlendiriliyor. 

FED BTC’yi düşürebilir

Bitcoin, 4 Mayıs FED oranlarının artmasının ardından %8 oranında düşmüştü. Sonrasında ise yakın zamanda 28.000 dolara kadar geriledi. Geçtiğimiz dönemki FED oranları 50bp artmıştı. CME tarafından hazırlanan verilere göre güncel yüksek enflasyon rakamları, 74 baz puanlık bir artış durumunu beraberinde getirebilir. Durumun bu şekilde seyretmesi halinde, bu karar FED’in yakın zamanda en sert zammı olacak. Karar, kripto para değerlerini rekor seviyelere çıkaran iki yıllık sürecin gevşemesine sebep olabilir. Merkez bankası olası bir duygunluktan endişe ediyor gibi gözüküyor. Bir durgunluk yaşanması halinde, kripto paralar gibi risk barındıran varlıklar çeşitli sorunlarla karşılaşabilir. 

Bitcoin 13.000 dolara kadar düşer mi?

İsabetli tahminleriyle bilinen Peter Brandt, kısa süre önce BTC’nin çift tepe modelini benimsediği için 13.000 dolara kadar düşebileceği yorumunda bulunmuştu. FED’den gelme ihtimali yüksek olan olumsuz bir karar, bu tahminin güvenini artıracaktır. 

 

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
piyasalar için beklenen gün geldi, fed kararı bugün açıklanıyor 7 2

Piyasalar için Beklenen Gün Geldi, FED Kararı Bugün Açıklanıyor

Sonraki Haber
tether, rezervleri hakkında çıkan i̇ddiaları yalanladı 9 2

Tether, Rezervleri Hakkında Çıkan İddiaları Yalanladı

İlgili Haberler