Faiz Kararı Sonrası Başkan Powell’dan Açıklamalar!

Cem Yilmaz
faiz kararı sonrası başkan powell'dan açıklamalar! adsiz tasarim 2022 09 21t235931.640
Bitlo

FED, Eylül 2022 faiz kararını açıkladı ve 75 baz puan artırımı kararı aldığını belirtti. FED kararı sonrasında ise başkan Jerome Powell bazı açıklamalarda bulundu. Powell açıklamasında Fed’in faiz kararını ve enflasyon oranını değerlendirdi.

Jerome Powell yaptığı açıklamada enflasyonun %2 seviyelerine düşmesi için geri adım atmayacaklarını ve gerekli enstrümanları kullanmaya devam edeceklerini belirtti. Powell, enflasyon verileri istedikleri seviyeye düşerse faiz indireceklerini de belirtti.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan enflasyon değerinin beklenenin üstünde çıkmasıyla ilgili konuşan Powell, %2’ye düşürmek için gerekli adımı atacaklarını duyurdu. Powell konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı: 

 Arkadaşlarım ve ben ABD enflasyonunun yüzde 2’ye düşürmek için gereken adımları atıyoruz. Fed olarak bu enstrümanlara sahibiz. Bildiğiniz üzere Fed olarak Eylül 2022’de 75 baz puanlık faiz artışına gittik.

Powell, önceliklerinin fiyat istikrarı ve düşük enflasyonu sağlamak olduğunu belirtti. Faiz artışıyla birlikte işsizlik oranlarının arttığının farkında olduğunu açıklayan Powell, mevcut oranların makul seviyelerde olduğunu düşünüyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
steve ashley görevinden ayrıldı ve kripto şirketine geçti! adsiz tasarim 2022 09 21t184654.232

Steve Ashley Görevinden Ayrıldı ve Kripto Şirketine Geçti!

Sonraki Haber
jpmorgan ceo’su kripto paralar hakkında konuştu! adsiz tasarim 2022 09 22t015124.747

JPMorgan CEO’su Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

İlgili Haberler