Ethereum Tasfiye Sayısında Ciddi Artış Yaşandı

Özlem Özbek
ethereum tasfiye sayısında ciddi artış yaşandı 3 2
Bitlo

İkinci en büyük kripto para Ethereum (ETH), aylık en yüksek seviyesine ulaştı. ETH tasfiyeleri Bitcoin’i (BTC) geride bıraktı.

Ethereum, Cumartesi günü %15 oranında artış yaşayarak 1.400 doların üzerine çıkmıştı. Sadece birkaç saatin ardından ETH 1.420 dolar civarına çıkarak günün en yüksek seviyesine ulaştı. 16 Temmuz’a gelindiğinde BTC karşısında %12’lik bir kazanç elde eden ETH/BTC çifti Mayıs sonunda bu yana en yüksek rakamlara ulaşmış oldu.

ETH’deki yükseliş, Ethereum 2.0 birleştirmesinin Eylül ayında yapılacağını doğrulamasının ardından daha da alevlendi. İkinci kripto para bu rakamları en son 13 Haziran’da görmüştü. Bu bilgiye göre de ETH’nin aylık en yüksek seviyeye ulaştığını düşünmek mümkündür. Ethereum son 24 saat içerisinde %10’un üzerinde ve son 48 saatte %40’lık artışla gündemde yer alıyor.

ethereum tasfiye sayısında ciddi artış yaşandı 4 2

Ethereum tasfiyeleri yükselişte

Ethereum, Cumartesi günü vadeli işlem piyasalarında işlem hacmi olarak değerlendirildiğinde BTC’yi geride bıraktı. Elde edilen verilere göre yaklaşık son 24 saat içerisinde toplamda 397 milyon dolarlık tasfiye işlemi gerçekleşti. Bu rakamların 288’lik kısmı ETH’yi oluşturuyor. 2,81 milyon dolarlık bir değere sahip en büyük tasfiye emri ise FTX’de gerçekleşti. Tasfiye edilen kısımların geneli short alanlardakiler oldu. Son 24 saatte 91 milyon Long, 197 milyon Long ETH pozisyonunda tasfiye işlemleri yapıldı.

Bu rakamlar, ETH’nin tek bir saatlik mumda %7 oranında yükselmesine sebep oldu. öyle ki o mumun hacmi 200 milyonun üzerine çıktı. Yine de geçmişe dönük değerlendirme yapmak gerekirse, en büyük altcoin ETH, 4.878 dolarlık rekor seviyesinden %72 oranında düşüş yaşamıştı. Bu durumda Ethereum’un tarihi zirvesine geri dönmesi için daha çok zaman olduğunu düşündürtüyor. Yazının hazırlandığı dakikalarda ETH’nin işlem fiyatı 1,597 dolardı.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
rusya merkez bankası faizi %8'e düşürdü 1 9

Rusya Merkez Bankası Faizi %8’e Düşürdü

Sonraki Haber
justin bons,solana’yı eleştirdi! adsiz tasarim 34

Justin Bons,Solana’yı Eleştirdi!

İlgili Haberler