Ethereum Madencilik Havuzu Flexpool, Rus Kullanıcılarına Hizmet Vermeyi Durdurdu

Enes Cebe
ethereum madencilik havuzu flexpool, rus kullanıcılarına hizmet vermeyi durdurdu
Bitlo

Dünyanın beşinci en büyük Ethereum madencilik tesisi olan Flexpool, Ukrayna işgalinden sonra Rus kullanıcılara hizmet vermeyi durdurdu.

“Rus Kullanıcılarına Hizmet Vermeyi Bırakan İlk Şirketiz”

Perşembe akşamı resmi Telegram hesabında bir Flexpool sözcüsü açıklama yaptı. Yetkiliye göre şirket, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Rus kullanıcılarına hizmet vermeyi bırakan ilk şirket oldu. Sözcü, Ukrayna ile dayanışma bağlamında alındığı söylenen kararda şu sözleri sarf etti:

Şirket olarak kişisel görüşlerimiz olsa da genellikle siyasete karışmayız. Ama bu siyasetten daha büyük, herkesten daha büyük. Bu, dünyanın sonunu getirebilecek bir savaş. Doğu Avrupa’da birçok masum insanın hayatına son veriyor.

Şirket, Rus madencilerden de özür diledi. Ancak havuzun krizden kâr elde etmek ve krizi dolaylı olarak finanse etmek isteyenlere açık olmaması için böyle bir karar aldıklarını belirtti.

Bilindiği üzere Rusya topraklarında doğan Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’de Rusya’ya karşı açıkça tavrını belli etmiş ve onların karşısında taraf olduğunu söylemişti

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
web 3 altyapısının başlatılması, 34 milyon dolarlık fonla gizliliği ortadan kaldırdı sam cassatt

Web 3 Altyapısının Başlatılması, 34 Milyon Dolarlık Fonla Gizliliği Ortadan Kaldırdı

Sonraki Haber
mcglone: piyasadaki düşüş dönüm noktası!

McGlone: Piyasadaki Düşüş Dönüm Noktası!

İlgili Haberler