Bitcoin’den Yeni Rekor Denemesi

bitcoinden-yeni-rekor-denemesi-btc

Bitcoin, tarihin en yüksek aylık kapanışlarından birine daha imza attı. Geçmiş dönemlerde de yüksek aylık kapanışlar sergileyen Bitcoin tarihin en yüksek ikinci aylık kapanışını 13 bin 816 dolar seviyesiyle gerçekleştirdi.

Ekim 2020 tarihi başlangıcında 10 bin 780 dolar seviyesinde başlangıç yapan Bitcoin piyasada dönen olumlu haberler ve yatırımcıların artış göstermesi sonucunda 14 bin 100 doları gördü. 

Ekim ayı içerisinde pek çok yabancı ve yerli şirketlerden Bitcoin’e yatırım yaptıkları konusunda haberler yayımlandı ve Bitcoin fiyatında artış gözlemlendi. PayPal gibi önemli şirketlerinde Bitcoin işlemlerini başlattığı haberi Bitcoin’e duyulan güveni oldukça arttırmıştı.

20 bin dolarlık rekor seviye ile kapattığı 2017 Aralık ayından bu yana ikinci en yüksek kapanışı sergileyen Bitcoin, 20 bin dolarlık büyük kapanış yaptığı o ayı 13 bin 880 dolarla kapatmıştı.

14 bin dolarlık eşik aşılmalı

Bitcoin fiyatında yeni bir rekora imza atılabilmesi için ilk adımını 14 bin dolar seviyesini aşarak atması gerekiyor. Bloomberg’e konuşan Oanda’nın piyasa analisti Edward Moya, 14 bin dolar seviyesinin önemli bir eşik olduğunun altını çiziyor. Moya, bu rakamın aşılması durumunda çok daha sert bir yükselişin gelebileceğini düşünüyor.

Bitcoin, kripto para borsası Bitlo.com’da 10:10 itibari ile 114 bin 500 TL olarak işlem görüyor.

Not: Bu yazıda yatırım tavsiyesi verilmemiştir ve beklentiler Paranfil’in görüşleri değildir.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın