Ethereum Grafiğinde Yükseliş Sinyalleri!

Avatar
ethereum grafiğinde yükseliş sinyalleri! ethereum 1 1
Bitlo

Tüm piyasalarda olduğu gibi kripto para piyasasında da uzun süredir FED tarafından gelecek faiz kararı bekleniyor ve fiyatlanmalara etki ediyordu. FED tarafında beklentilere paralel olarak 25 baz puan faiz artışı gerçekleşmiş oldu. 

FED öncesinde kripto paralarda özellikle Bitcoin tarafında volatilite yüksek olmasına rağmen açıklamalar sonrasında piyasadaki yukarı yönlü hareketliliklerin trend oluşumu ile devam etme isteği göze çarpıyor. 

Yatırımcılar tarafından uzun süredir beklenen altcoinlerin yükseliş trendine girmesi içinde Ethereum tarafındaki hareketlilikler önemli sinyaller üretebiliyor. Anlık olarak kripto para piyasası içindeki hakimiyetin yüzde 18.3’ünün Ethereum tarafından karşılandığını ve lider altcoinin piyasa değerinin yaklaşık 331 milyar dolara ulaşmış olduğunu görüyoruz. 

ethereum grafiğinde yükseliş sinyalleri! eth 1Günlük grafik üzerinden baktığımızda uzun süredir devam eden düşüş trendinin kırılmış olduğunu ve seviye üzerinde günlük mumların oluştuğunu görüyoruz. 2.633 dolar direncininde yukarı yönlü kırılmasıyla birlikte buradaki hareket ivme kazanmış olarak gözüküyor. Anlık olarak 50 günlük hareketli ortalama fiyatları baskıladığı için Ethereum tarafında kalıcı yükseliş gerçekleşmedi. 50 günlük hareketli ortalamanın yukarı yönlü kırılması ve seviye üzerindeki kapanışların devamı durumunda sırasıyla 2.980 dolar ve 3.228 dolar dirençlerine doğru yükselişler yaşanabilir. 3.228 dolar direncinin yukarı yönlü kırılması durumunda ise 200 günlük hareketli ortalamaya doğru hareketlilik olabilir. 

50 günlük hareketli ortalamanın fiyatları aşağı yönlü baskılaması ve bu seviyenin kırılamaması durumunda ise 2.633 dolar seviyesi tekrardan test edilebilir. Bu desteğinde aşağı yönlü kırılması durumunda ise daha önce kırılan düşüş trendinin direnç çizgisi destek olarak görev yapabilir. 50 günlük hareketli ortalama Ethereum grafiğindeki yön için önemli bir veri olabilir. 

RSI tarafında yukarı yönlü hareketlilik devam etmekte olup indikatör yükselişi destekleyebilir. Aynı zamanda MACD çizgisi sinyal çizgisini yukarı yönlü kırmış olup, histogram pozitif bölgeye geçiş yapmıştır. MACD çizgisinin sıfır çizgisi üzerine geçişi yukarı yönlü momentumun güç kazanmasına neden olabilir. 

Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır. Bu içerikte yer alan bilgiler herhangi bir kripto varlık için alım veya satım tavsiyesi içermez. Burada yer alan yorum ve öneriler yalnızca içeriği hazırlayanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Finansal piyasalarda işlem yapmak risk içerdiğinden sadece burada yer alan bilgilere göre yatırım yapılması risk ve getiri beklentilerinize uygun sonuçlar vermeyebilir. Alış ve satış işlemlerinizi kendi kararlarınız doğrultusunda yapmalısınız, doğacak sonuçlardan Paranfil sorumlu değildir.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
kanada merkez bankası, cbdc projesinde mit ile çalışacak

Kanada Merkez Bankası, CBDC Projesinde MIT ile Çalışacak

Sonraki Haber
tcmb faiz kararı açıklandı!

TCMB Faiz Kararı Açıklandı!

İlgili Haberler