Eski Bir Sıkılmış Maymun Sahibi OpenSea’ye 1 Milyon Dolarlık Dava Açıyor

Ebrar Gündoğdu
eski bir sıkılmış maymun sahibi opensea'ye 1 milyon dolarlık dava açıyor sikilan maymun
Bitlo

Timothy McKimmy, Bored Ape’in değerinin çok altında satıldığını söyledi.

Aktif olmayan bir listeleme hatası, Bored Ape’in Şubat ayının başlarında sadece 0,01 Ethereum (ETH) veya mevcut fiyatlarla 26 dolar karşılığında satın alınmasına izin verdikten sonra, Teksaslı bir adam OpenSea’ye tazminat davası açtı.

Bored Ape #3475’in önceki sahibi Timothy McKimmy, 18 Şubat’ta açılan davaya göre “Bored Ape’in iadesini … ve/veya 1 milyon doların üzerindeki zararı” istiyor.

McKimmy, maymununun 7 Şubat’ta, saldırganların daha önce listelenen fiyatlar için, genellikle piyasa değerinin önemli ölçüde altında, takas edilemez token (NFT) satın almalarına izin veren bir hata yoluyla çaldığını söyledi. McKimmy, maymunun yüzde 14’lük nadirlik puanına ve Justin Bieber tarafından satın alındığı bildirilen çok daha düşük bir nadirliğe sahip bir maymunun 1,3 milyon dolarlık satışına dayanarak NFT’sinin 1,3 milyon doların üzerinde olduğunu iddia ediyoreski bir sıkılmış maymun sahibi opensea'ye 1 milyon dolarlık dava açıyor monkey 1 1McKimmy’nin eski maymunu şu anda OpenSea’de 225 ETH veya yaklaşık 592.000 dolar karşılığında satılıyor.

Dava, bu özel istismar türüyle ilgili ilk davadır, ancak göründüğünden daha az meşru olabilir. Twitter kullanıcısı @exlawyernft tarafından belirtildiği gibi , davanın bazı önemli bilgileri yanlış.

Örneğin McKimmy, davanın sanığını “OpenSea” olarak listeledi, ancak pazarın yasal kimliği Ozone Networks.

Ozone Networks veya Ozon Ağları, davacının davada listeleyemediği Delaware’e de dahil edilmiştir. Ayrıca şirketin New York ofisinin adresi de yanlış listeleniyor.

Davanın özü, davacının “OpenSea’nin güvenlik açıklarının başkalarının kendi kodu aracılığıyla girmesine ve bir NFT’nin listelenmesini zorlamasına izin verdiği” iddiası etrafında şekilleniyor.

Mckimmy’nin davayı kazanmak için kanıtlaması gereken iddia bu, eğer gerçekten mahkemeye çıkarsa. Kazanmak uzun bir şans olsa da, @exlawyernft gibi hukuk uzmanları bunun mümkün olduğuna inanıyor.

@exlawernft Twitter mesajında şunları söyledi:

​​”Dürüst olmak gerekirse (Davacı’nın avukatlarının aptal olmadığını varsayarak) ihmal sebebinin oldukça iyi bir argüman olduğunu düşünüyorum. Görev ihlali ve sözleşme/zımni sözleşmeye gelince, bunu yürümesi çok daha zor bir yol olarak görüyorum.”

Davaya göre, “avukatlık ücretleri, masraflar, masraflar, yargılama öncesi ve sonrası faiz” arayışına ek olarak, McKimmy ayrıca OpenSea’den “söz konusu sıkılmış maymunun herhangi bir listesini veya satışını durdurmasını ve/veya durdurulmasını” istiyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
elon musk’ın hbar’a etkisi mp

Elon Musk’ın HBAR’a Etkisi

Sonraki Haber
i̇ngiltere'deki hukuk bürosu kriptoyla ödeme almaya başladı gun

İngiltere’deki Hukuk Bürosu Kriptoyla Ödeme Almaya Başladı

İlgili Haberler