Endonezya: Bitcoin Vadeli İşlemleri için 70 Milyon Dolarlık Sermaye İstiyor

Endonezya-Bitcoin-Vadeli-İslemleri-icin-70-Milyon-Dolarlik-Sermaye-İstiyor-btc-kripto-para-cryptocurrency

Kripto para (cryptocurrency) yatırımcıları Endonezya’daki düzenleyicilerden memnun değiller. Bitcoin (BTC) brokerlerinin işlemlerin başlaması için 70 milyon doların üzerinde bir sermayeye ihtiyaç duydukları görüldü.

Geçtiğimiz Ekim ayında yürürlüğe giren yeni düzenlemelerin ardından, kripto para (cryptocurrency) birimi bazlı araçlar sunmak isteyen ticaret platformları bunu yapabilirken, kripto para (cryptocurrency) birimi kullanımı yasaklanmıştır.

Ancak, nihai tasarıya sürpriz bir şekilde ek olarak, bu ticaret platformlarının 1 trilyon rupi (71.17 milyon $) asgari sermayeye sahip olması gerekiyor.

Bu görüş, 2,5 milyar Rupi (178.000 $) olan geleneksel emtia işlemlerine başlamak için gereken eşdeğer sermayenin çok üstünde olduğunu belirtti.

Ekleme, geçen hafta Bappebti olarak da bilinen Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Düzenleme Ajansı tarafından hazırlandı.

Yerel kripto para (cryptocurrency) birimi döviz Indodax CEO’su Oscar Darmawan’e göre, söz konusu miktar kırsal bir banka açmanın maliyetinden bile fazla. Yönetmeliklere göre, araç yasallaştırıldığından bu yana hiçbir işlem başlatılmadığından sektördeki büyümeyi etkili bir şekilde boğuyor.

Endonezya son zamanlarda kripto para (cryptocurrency) birimine karşı muhafazakar bir yaklaşım sergilemiştir. Haziran 2018’de, ülkenin finans regülatörü, Endonezya borsalarında emtia olarak kripto para (cryptocurrency) alım satımına yeşil ışık yaktı.

Endonezya merkez bankasından yapılan ödemelerde Bitcoin kullanımıyla ilgili ilk engel, 2017 yılının Aralık ayında, kripto para (cryptocurrency) biriminin en son tüm zamanların en yüksek 20.000 $ ‘a yükselmesinden haftalar önce geldi.

Bir Cevap Yazın